Kırtasiyecilerin yüzü güldü

Kırtasiyecilerin yüzü güldü

Okulların açılmasına az bir süre kala okul gereçleri satan kırtasiyelerde de hazırlıklar başladı.

08 Eylül 2017 - 12:11 - Güncelleme: 08 Eylül 2017 - 12:35

Uzun yaz tatili sebebiyle işleri tamamen durma noktasına gelen kırtasiyeler, yaz tatilinin bitmesiyle birlikte işlerinde önemli bir hareketlilik başladı. Tatil bitmeden önce hazırlıklarını tamamlayıp müşterilerini beklemeye başlayan kırtasiyeciler hafta başından beri işlerinde ciddi artış yaşayarak yaz tatili boyunca yaşadıkları durgunluktan kurtularak yüzleri gülmeye başladı.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte velilerde telaş başladı. Öğrencilerin kitaplarını devlet tarafından karşılanırken veliler de yıl boyunca kullanılacak olan kırtasiye malzemeleri için kırtasiyecilerin yolunu tuttular. Okulların açılması ile birlikte velileri öğrenciler için ihtiyaç duyulan defter ve kırtasiye malzemelerini temin etme telaşı başladı. Bu da kırtasiyelerde yoğunluk yaşanmasına neden oldu.

Öğrencilerin ders kitapları devlet tarafından dağıtıldı. Öğretmenler ders için ihtiyaç duyulan defterlerin ve diğer kırtasiye malzemelerinin listesini ise öğrencilere verdi. Hal böyle olunca da velileri bu malzemelerin en hesaplı ve hızlı şekilde alma telaşı sardı. Bu telaş kırtasiyelere ise yoğunluk olarak yansıdı. Vatandaşların taleplerine cevap vermekte zorlanan Kırtasiyeciler, "Öğrencilerden istenen defterler ve ders araç gereçlerini almak isteyen veliler yoğunluk yaşanmasına neden oluyor. Bizde talep edilenleri karşılayabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Değişik fiyat aralığında defter ve kırtasiye malzemeleri oluyor. O nedenle her listeye göre farklı fiyatlar oluşuyor. Bu yoğunluğun bir hafta on gün daha sürmesini bekliyoruz"

diye konuştular. Vatandaşlar ise okullardan gelen listelerdeki defterlerin ya da diğer kırtasiye malzemelerinin bulunması ile ilgili bir sıkıntı yaşanmadığını ancak öğretmenlerin istediği bazı kitapları bulmakta zorlandıklarını devletin kitap desteği verdiğini ancak öğretmenlerin başka kitaplarda istemesiyle ve bu kitapların çok pahalı olduğunu dile getirerek tepki gösterdiler.

Haber / T.Şahin Şirin

Bu haber 704 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti mitingine yağmur engeli
Ak Parti mitingine yağmur engeli
Atalay ve ekibinden Federasyona ziyaret
Atalay ve ekibinden Federasyona ziyaret