Reklam
KGK’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

KGK'YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

30 Ocak 2020 - 15:09 - Güncelleme: 30 Ocak 2020 - 15:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararnamesi ile kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Ardahan İl Temsilciliği'ne atanan Özkan Karakaya’ya hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Ardahan İl başkanı Hülya Davutoğulları ve Genç Parti Ardahan İl başkanı Cihan Çoban’ın ardından STK başkanları da KGK’ya hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu.

Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç, Ardahan Şoförler Odası Başkanı Asim Özer, Sevdamız Ardahan Derneği Başkanı Levent Pehlivan, Halilefendi Mahallesi Muhtarı Yaşar Ekmekçi ve Atatürk Mahallesi Muhtarı İbrahim Özer, Yenimahalle Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Sedat Karaçoban,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararnamesi ile kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi Ardahan İl Temsilciliği'ne atanan Özkan Karakaya’yı ziyaret ederek hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu.

Küresel Gazeteciler Konseyi’nin yurt içi ve yurt dışındaki çalışmaları hakkında STK başkanları bilgi veren Karakaya,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 Ekim 2019 tarih ve 1660 sayılı kararnamesi ile kurulan Küresel Gazeteciler Konseyinin uluslar arası bir statüye sahip olduğunu, ziyaretlerinden dolayı tüm STK Başkanlarına teşekkür etti.

KGK’nın 2019 yılında kurulduğunu ve Türk medyasına yeni bir soluk getirdiğini açıklayan Karakaya,  “KGK, Kurucu Genel Başkanımız Sayın Mehmet Ali Dim’in önderliğinde Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve meslektaşlarımızın destekleriyle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla resmen faaliyetlerine başladı. 2019 yılında KKTC, Azerbaycan ve Anadolu'nun çeşitli şehirlerinde medya buluşmalarının yanı sıra ülkemizin tarihindeki en büyük medya organizasyonu olan Rus Medya Konseyi Kongresi'ne ev sahipliği yaptık. Bu organizasyonda 85 ülkeden 160 Rus dili konuşan gazeteciyi ağırlayarak ülkemizin tanıtımına ve ülkeler arası dostluğa büyük katkı sunduk. KGK, 2020 yılında çok daha etkin olarak faaliyetlerini sürdürecek. Meslektaşlarımızın ve Türk medyasının dijital çağa ayak uydurması noktasında çalışmalar olacak. Ülkemizin milli menfaatleri doğrultusunda yurt içi ve yurt dışında çalışmalarımız aralıksız sürecek. Bu anlamda 2020 KGK'nın yılı olacak" dedi.

Bu haber 347 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİFTÇİLERE MÜJDE
ÇİFTÇİLERE MÜJDE
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ