Reklam
KAI BAŞKANI YILDIRIM’DAN KUTLAMA MESAJI

KAI BAŞKANI YILDIRIM’DAN KUTLAMA MESAJI

23 Şubat 2020 - 16:12

Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99'uncu yıl dönümü nedeniyle kutlamam mesajı yayınladı.

Başkan Yıldırım, mesajında şu ifadeleri kullandı:  “Birinci Dünya Savaşı sonrasında İngiliz ve Gürcülerin işgaline uğrayan Ardahan, uzun süre katliam ve zulme maruz kalmıştı. Bu dönemde Ardahan halkı yılmamış, bağımsızlık mücadelesi yolunda kahramanca savaşmış zulme ve esarete boyun eğmemiştir. 

Milli Şura Hükümetinin yerel kongre çalışmalarında öncelikli yerini alan Ardahan, 1919 yılında yapılan 1. ve 2. Ardahan Kongrelerinin ardından uzun zamandan beri beklediği kurtuluş hayalini 23 Şubat 1921 tarihinde gerçekleştirdi. 23 Şubat öğleden sonra Gürcü Birliklerinin şehri boşaltmasından sonra Ardahan'a Türk Bayrağı çekildi.

Kurtuluş Savaşı mücadelesinde Ardahan halkı üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirerek, bugün bu topraklarda özgürce yaşamamızda önemli bir rol üstlenmiştir. Bu nedenle bizler yurdumuzun dört bir köşesinde kefensiz yatan, bayrağımızın hür ve özgürce dalgalanmasına sebep olan şehitlerimizin anısına sahip çıkarak vatanımızı bölmeye, bizleri kışkırtmaya yönelik tüm saldırıları birlik ve beraberlik içinde bertaraf etmeli, gücümüzü tüm dünyaya göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Ardahan’ımızın 99. kurtuluş yıl dönümünü kutluyor, canını bu topraklar için feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Ardahanlı hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bu haber 278 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANAAT ÖNDERİ ŞEVKET DÜZ, HAYATINI KAYBETTİ
KANAAT ÖNDERİ ŞEVKET DÜZ, HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN ÖNAL, 1 NİSAN ŞAKASI YAPMIYORUZ
BAŞKAN ÖNAL, 1 NİSAN ŞAKASI YAPMIYORUZ