Reklam
Kahraman Azat’tan yerel seçim analizi!

Kahraman Azat’tan yerel seçim analizi!

09 Şubat 2019 - 14:17
Reklam

Ardahan’ın önemli kanaat önderlerinde olan ve Göle Belediyesi’nde yıllarca Muhasebe Müdürlüğü görevinde bulunan Kahraman Azat’a 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde yarışacak Ardahan Belediye Başkan adaylarını sorduk. Azat, Belediye Başkan adayları ile ilgili görüşlerini kısaca şöyle özetledi.

Kahraman beye sorduk? Siz uzun yıllar Belediyede Muhasebe Müdürlüğü yaptınız? Politikayı da yakında takip eden birisiniz? Ardahan’da belediye seçimleri ile ilgili adayların son durumu hakkında görüşlerinizi alabilir miyiz? Kahraman Azat, adaylarla ilgili görüşlerini şöyle sıraladı:

YUNUS BAYDAR

“ Belediye Başkan adayları olsun seçilecek kim olursa olsun geçmişleri geleceklerinin teminatıdır. Ak Parti Belediye Başkan adayı Sayın Yunus Baydar, Ardahanlı olup çalışma sürelerini Ardahan’da geçişmiştir. Veteriner Hekim olarak Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Başkanlığı ve AK Parti İl Başkanlığı ve İl Genel Meclis Üyeliği yapmış, hatta AK Parti’den Milletvekili adayı olmuştur. Belediyelerin en büyük müfettişi ve murakıbı halktır. Geçmişini Ardahan seçmeni beğenirse, Başkan olarak seçer. Baydar, yıllardır Ardahan’ı terk etmedi, Ardahan’da yaşamaktadır. Biz de kendisine başarılar dileriz.”

FARUK DEMİR

“Cumhuriyet Halk Partisinin adayı Sayın Faruk Demir, gördüğüm kadarıyla Ardahan’a hizmet etmeye gönül vermiş, bir hizmet gönüllüsü olduğunu sezdim. Bir dönem Ardahan Milletvekilliği de yaptı. Çok beğendiğim erdemli bir davranış olarak benimsediğim hiç umut sömürüsü yaptığını duymadım. Yapamayacağı işler için ‘Beni aşar ama yine de ilgilenirim’ diyen bir anlayışa sahip idi. Gerisini halk bilir. Kendisine başarılar diliyorum.”

METE ÖZDEMİR

“İYİ Parti adayı Sayın Mete Özdemir, geçen dönem Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan adayı idi. Ardahan seçmeni onu onurlandıracak çoğunlukta oy verdi, ama kazanamadı. Bu dönem CHP’den aday adayı oldu, gösterilmediği için İYİ Parti’ye geçip oradan aday oldu. Ben şahsen başka partiye geçmesini tasvip etmem. Bu anlayış ben varsam parti var, ben yoksam parti yoktur anlayışıdır, katılmam mümkün değildir. Yine de yolu açık olsun.”

HALİL KAÇAR

“Milliyetçi Hareket Partisi Ardahan Belediye Başkan adayı Halil Kaçar ile ayaküstü tanıştım. Genç bir eğitimci, pedagoji eğitimi almış idarecilik yapmış birisi olduğunu anlattı. Ardahan’da herkes tarafından sevildiğini, güvenildiğini sohbetler arasında duyuyoruz. Seçilebilir mi Ardahan seçmeni bilir. Başarılar diliyorum.”

ÖZKAN KARAKAYA

“ Saadet Partisi Ardahan Belediye Başkan adayı Sayın Özkan Karakaya Göle’nin Balçeşme köyünden olup ailece yakından tanışmış olduğum yörede saygın bir ailenin çocuğudur. Ardahan’da yıllardır basın sektöründe hizmet vermektedir. Araştırmacı gazeteciliğin yanı sıra sorunlara duyarlı kendini memleket sorunların adamış, cesurca her yanlışı doğru ve tarafsız halkla paylaşmasını bilen bir arkadaşımızdır. Saadet Partisi’nin Ardahan’da tabanı her ne kadar az olsa da Karakaya ile yaptığım görüşmeden görev istemediğini, parti tarafından kendisine görev verildiğini öğrendim. Kendisine başarılar diliyorum.”

Bu haber 820 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AYI ÇÖPÜ PAYLAŞMIYOR! GELMEYİN
AYI ÇÖPÜ PAYLAŞMIYOR! GELMEYİN
Gültekin ve kurmayları kaldırımları yeniliyor
Gültekin ve kurmayları kaldırımları yeniliyor