Kadıoğlu gitti, sırada Efrail Çiftçi var!

Kadıoğlu gitti, sırada Efrail Çiftçi var!

Ardahan Kültür Evi Kütüphanesi hizmete girdi. İstanbul Ardahan Kültür Evi Kütüphanesi geçtiğimiz hafta sonu dernek merkezide üyelerin katılımı ile hizmete alındı.

02 Ocak 2018 - 20:42 - Güncelleme: 02 Ocak 2018 - 21:11

Kültür Evi Kütüphanesi açıldı

Esenyurt ve bölgesinde yaptığı öncü çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Ardahan Kültür Evi, uzun ve titiz bir çalışmanın ardından oluşturduğu Kütüphane bölümünü dernek merkezinde kitapseverlerin beğenisine sundu.

Kütüphane için yapılan açılış töreni, Prof. Dr. Metin Toprak’ın 'Bölgesel entegrasyon ve Türkiye ekonomisinin geleceği' başlıklı konferans ile devam etti.

“Üzerinde durmamız gereken en önemli konu eğitimdir”

Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Kültür Evi Başkan Yardımcısı Barış Rençber’in ardından konuşmacı olarak konferans veren Prof. Dr. Metin Toprak, 'Bölgesel entegrasyon ve Türkiye ekonomisinin geleceği' konusunu masaya yatırdı. İstatistik veriler ve şemalar eşliğinde Türkiye ekonomisini değerlendiren Metin Toprak; “15 Temmuz sonrasında ülkemizin dünya ekseninde bir düşüş yaşadığı ortadadır. Ancak bunlar kısa süre içerisinde 15 Temmuz öncesinde yakaladığımız ivmeyi geri gelecektir. Özellikle üzerinde durmamız gereken en önemli konu eğitimdir. Bu yönde ciddi çalışmalar yapılmaktadır' dedi. Prof. Toprak konferansın devamında dinleyicilerin sorularını yanıtladı.

Oldukça verimli geçen toplantının ardından Ardahan Kültür Evi Başkanı konuşmacı Prof. Dr. Metin Toprak’a plaket takdim etti.

Bu haber 1595 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doğalgaz çalışmalarında sona doğru!
Doğalgaz çalışmalarında sona doğru!
Atatürk Damal Şenliğine gelmedi
Atatürk Damal Şenliğine gelmedi