Reklam
İşte Halil İbrahim Dursunoğlu’nun projeleri

İşte Halil İbrahim Dursunoğlu’nun projeleri

24 Haziran’da yapılacak Milletvekili seçimlerinden Ardahan’dan Ak Parti aday adayı olan Yüksek Bilgisayar Mühendisi Halil İbrahim Dursunoğlu, Ardahan’da Lezzet-i Kür adlı restaurant’ta yerel ve ulusal gazete temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

29 Nisan 2018 - 17:07

Seçimler öncesi Ardahan’da Milletvekili olmak için aday adaylık yarışına girenlerin arasına Ardahan’ın ilk Senatörü olan Salim Dursunoğlu’nun torunu da var.

Kars-Et Kurucuları, Ardahan Dedegüll köyü eşraflarından olan Mehmet ve Naim Sabri Dursunoğlu’nun da torunu olan Halil İbrahim Dursunoğlu AK Parti’den Ardahan Milletvekili olmak için aday adaylık başvurusu yapan isimler arasında yer aldı.

Yüksel Bilgisayar Mühendisi olan 29 yaşında ki Dursunoğlu, AK Parti’nin mevcut aday adayları içinde en genç ve en donanımlı adayı olarak göze çarpıyor.

27. Dönem Milletvekili aday adayı Halil İbrahim Dursunoğlu, aday edilip seçilmesi halinde gerçekleştireceği projeler hakkında önemli bilgiler verdi.

ÜRETİMİ OLMAYAN ŞEHİR YOK OLMAYA MAHKÛMDUR!

Aday edilip, seçilmesi halinde hayata geçirmeyi hedeflediği projeleri sıralayan AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Halil İbrahim Dursunoğlu, Ardahan’ı kalkındıracak, işsizliğe çare olacak,  göçü bir nebzede olsa durduracak projelerini şöyle sıraladı.

  1. HAYVANCILIK

Et ve Süt Entegre Tesislerinin Kurulması, Kooperatif halinde kurulup faaliyete geçirilmesi, Kars Et’in kurucusu biziz devredince batırdılar, Canlı Hayvan Borsası o Köylünün hayvanı değerinde satılmasını sağlamak gerekmektedir. Arıcılık o Kafkas arı ırkının korunması için kolluk kuvvetleriyle beraber koruma önlemlerinin alınması, Kaz Entegre Sistemi o Kazın etinden, yumurtasından ve tüyünden yararlanılabileceği sistemlerin kurulması,

  1. SERBEST BÖLGE

• Serbest bölgelerin kurulması kısa vadede Ardahan ticaretini hızlı bir şekilde canlandıracaktır. Serbest bölgelerin kurulması ile Ardahan’a yatırımcı daha etkili biçimde çekilecektir. Sınır kapılarında ticaretin açılmasına yönelik adımlar atılması elzemdir.

  1. AĞIR SANAYİ

• Tüm Dünya’da ağır sanayi soğuk şehirlere kurulurken Türkiye’de tam tersi olmaktadır. Soğuk şehirlerde ağır sanayi soğutma masrafları düşürür. Ardahan’ın iklimi ve sınırlara olan konumundan dolayı sınır savunma sanayi ürünlerinin Ardahan’da üretilip sınırlarımıza dağıtılması stratejik bir konum yaratacaktır. Yatırımcı gelmediğin devlet iştirakli fabrikaların kurulması yatırımı artıracaktır.

  1. MADENLER

• MTA raporuna göre Ardahan’da aktif olarak bazalt, andezit ve linyit yatakları bulunmaktadır. Bu madenlerin bir önce çıkartılması gerekmektedir.

  1. KÜLTÜR PROJELERİ

• Tiyatro sinema vb gibi sosyal etkinlik alanların açılması gerekmektedir. Bu etkinlikler ile şehir dışında kalan öğrencilerin Ardahan ticaretine katkısı büyük olacaktır.

  1. KARDEŞ ŞEHİR  

• Benzer iklime sahip lakin sanayi gelişmiş şehirlerle Ardahan’ın kardeş yapılması Ardahan’da yatırımların hızlanmasını sağlayacaktır. Kardeş şehirler belirlendikten sonra iki şehir arasında heyetlerin gönderilmesi ile iki şehir arasında ticaret aktif olarak başlayacaktır.

Bu haber 2380 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK
ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK
Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir
Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir