Reklam
İŞKUR’dan kamuda iş imkânı

İŞKUR’dan kamuda iş imkânı

18 Haziran 2019 - 17:44
Reklam

İŞKUR, öğrencilerin yaz aylarını hem verimli geçirmesi hem de para kazanabilmeleri için yeni bir projeyi hayata geçirdi.

Sosyal Çalışma Programı adı verilen bu proje ile üniversite öğrencileri, yaz tatillerinde kamu kurumlarında çalışabilecekler. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Ardahan İŞKUR İl Müdürü Ahmet Sonkaya, Sosyal Çalışma Programı Kapsamında Üniversitede okuyan öğrencilere kamu kurum ve kuruluşlarında toplumsal faydası yüksek sosyal sorumluluk ve mesleki beceri kazanmalarının hedeflendiğinin altını çizdi.

İl Müdürü Sonkaya, “ İstihdamın korunması, artırılması, işsizlerin mesleki niteliklerinin artırılması, işsizliğin azalması ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılmasına yardımcı olmak üzere aktif işgücü programlarımız mevcuttur. Sosyal Çalışma Programı Kapsamında üniversite öğrencilerimize çalışma disiplini kazandırma, işbirliği içinde çalışma, kaynakları etkin kullanma, problem çözme, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etme, liderlik gibi mesleki hayatlarınınsa gerekli olacak soft becerileri elde etme hedeflerimiz arasındadır. Üniversitede okuyan öğrencilerimiz yaz tatili süresince üç ay boyunca haftada üç gün çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edeceğiz. Projenin detaylarına gelecek olursak; bu projeye dahil olabilmeniz için en az 18 yaşını tamamlamış olmanız ve üniversitelerin ön lisans veya lisans bölümü öğrencisi olmanız gerekiyor (Bu konuda bölümlerle ilgili bir sınırlama getirilmedi.). Ayrıca açık öğretim üniversiteleri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri bu programa katılamayacaklar. Bununla birlikte yaz okulu, staj gibi yükümlülükleri olan öğrenciler de Sosyal Çalışma Programı´na katılamayacaklar. Başvurular bu ay içinde kurum internet sayfamızda ilan edilecektir” şeklinde konuştu.

Bu haber 1195 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Soruşturma başlatıldı
Soruşturma başlatıldı
Komşuda deprem paniği
Komşuda deprem paniği