Reklam
Reklam
İmamoğlu’na neden oy vermeliyiz?

İmamoğlu’na neden oy vermeliyiz?

12 Haziran 2019 - 00:36
Reklam

Deniz Aydemir: Bu seçimlerde, kazanmış bir adayı tekrar tescilleyeceğiz. Bu hem demokrasi hem de geleceğimiz açısından çok önemli. Oylarımız İmamoğlu’na gidecek” dedi.

Politik söylemleri ile de dikkat çeken Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Deniz Aydemir, yenilenen İstanbul seçimi ile ilgili olarak Pendik Gazetesine önemli bir değerlendirme yaptı.

Aydemir, değerlendirmesinde şu sözlere yer verdi: “31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sayın Ekrem İmamoğlu kazanmıştır. Bunun ‘ama’sı, ‘fakat’ı yoktur. Seçim sonuçlarını kabul etmemek AKP açısından seçimi kaybetmekten daha büyük bir talihsizliktir.

Yargı dâhil bütün kurumlarda kadrolaşmış iktidar partisinin “Oylarımızı çaldılar”, “Sandık başkanları usulsüz atandı” ya da  “Üç pusuladan biri bizim seçmenlerimize verilmedi” gibi akılla mantıkla bağdaşmayan bahaneleri ile, AKP’nin taraflı ya da tarafsız seçmen kitlesinin çok önemli bir kısmını ikna edemediği aşikardır.

Sokakta bu seçim neden iptal edildi diye sorduğunuzda alacağınız cevap çoğunlukla “Çünkü AKP kaybetti” şeklinde oluyor. Bu algı demokrasi açısından çok büyük bir tehlikedir.

Şayet 23 Haziran’da Sayın Ekrem İmamoğlu, seçimleri ciddi bir farkla yeniden kazanamazsa, demokrasimiz büyük bir yara alacaktır. Zira bu tarihten sonra iktidar gücünü ele geçiren hiçbir parti sandığa saygı duymayı kendine bir zorunluluk olarak görmeyecektir.

Ama tersi olursa, bundan sonra hiçbir siyasi parti (ister iktidarda olsun ister muhalefette) sandığa yansıyan halkın iradesine karşı, mevcut iktidarın yaptığı gibi farklı yollardan tesir etmeye cesaret edemeyecektir. Dolayısıyla bu seçim gelecek yıllarda demokrasimizin nasıl işleyeceği açısından da bize önemli bir gösterge olacaktır.

Bütün bunları değerlendirdiğimizde; 31 Mart seçiminin kazananı olan Sayın Ekrem İmamoğlu’na oy vermek İstanbul seçmeninin, çocuklarına hatta torunlarına olan borcudur.”

Bu haber 1234 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 13 Yorum
 • Deniz Aydemir
  3 ay önce
  Değerli hemşehrim kim nerede ne zaman fikrini beyan edebilir böyle bir listeniz varsa paylaşın da bizde bilelim. Yoksa böyle boşta bulunup size sormadan fikir açıklıyoruz.
 • Burak75
  3 ay önce
  Değerli hemşerim..Çok basit..listeye de gerek yok..istanbulla ilgili fikirlerini istanbulun yerel gazetelerine yaz yeter..biz çünkü bıktık artık kimliğinde ardahanlı yazıp ta yazın bir iki aylığına tatile gelince sanki ardahan kendisinden sorulur kafasında yaşayanlardan..
 • Deniz Aydemir
  3 ay önce
  Değerli hemşehrim kim nerede ne zaman fikrini beyan edebilir böyle bir listeniz varsa paylaşın da bizde bilelim. Yoksa böyle boşta bulunup size sormadan fikir açıklıyoruz.
 • Deniz Aydemir
  3 ay önce
  Değerli hemşehrim kim nerede ne zaman fikrini beyan edebilir böyle bir listeniz varsa paylaşın da bizde bilelim. Yoksa böyle boşta bulunup size sormadan fikir açıklıyoruz.
 • Deniz Aydemir
  3 ay önce
  Değerli kardeşim; aslında cevaba değer şeyler yazmamışsınız ve üslubunuz maalesef yeteri kadar saygılı değil ama yine de haberi okumuş olmanızın hatrına bir kaç şey yazmak isterim size; öncelikle CHP bu ülkenin kurucu iradesi ve sigortasıdır. 40 yıldır sağ iktidarların sata sata bitiremediği ne varsa bu ülkede altında CHP\'nin imzası vardır. Gezi bir halk hareketidir. İktidarın yüklemeye çalıştığı misyon kendi kusurlarını örtme çabasından başka bir şey değildir. Makarios heykeli meselesinde hiç bir bilginizin olmadığı çok belli. Lütfen üşenmeyip araştırın. (en azından kul hakkı yemekten kendinizi alıkoyarsınız) Benim mesleğimi nasıl yaptığımı ise mükelleflerim yargılar, siz yada şahin bey değil. (Meslekte 24 yılımı doldurdum.)
 • Burak75
  3 ay önce
  Sen ki gezi olaylarına bir halk hareketi dedin ya davul zurna çalsak ta boş...makaryos heykelinin niye yapıldıgını biliyorum.. Neymiş kırbısın kurululunda o beyfendinin de imzası varmış o nedenle.. Öyle tepeden yorum yapma alışmışsınız sizden baskasını cahil görmeye. Ben sana sunu soruyorum ne gerek vardı bu heykeli yapmayaa!! Madem o kadar hevesli heykel yapmaya 1071 de anadoluyu turk yurdu yapan Alparsların heykelini yapaydı.. degil mi.. Senin dediğin o sigorta o*** chp Atatürk dönemindeki chp idi...şimdi kimlerin nelerin hangi örgütlerin sigortsı olduğu aşikardır biraz düşünen için..ekremin milliyeti kşmsenşn umrunda değil, kimlere hizmet ettiği önemli.. Daha teröriste terörist diyemeyen birine güvenmek nasıl bir aymazlıktır anlamıyırum..sen dediğimiz gibi işini dürüstçe yap fikrin senin olsun..istanbulda oturup ardahana ahkam kesmek akıl vermek kimsenşn haddi değil. hizmette kaçıncı yılın olduğu da kinseyi baglamaz..
 • Burak75
  3 ay önce
  Bir söz vardır. Bana arkadasını söyle sana kşm oldugunu söyleyeyim diye.. Fetö, pkk, yunan, abd, avrupa yani kısaca bnm devletime milletime dinşme kim düşmansa bu adamın arkasında değil mi.. Buda mı ya***.. Bunu göre göre bu adamın arkasından gitmek nedir peki.chp yapmış ta ak parti satmış öyle mi.. Ya szn zihniyet artık gönder ioldrini biz üreriyoruz dşye gazetelere mansetten haber yaptırmadı mı.. Ya allah askına ne üretmişsiniz de ak parti satmış.. Dikkat ediyorum da ak parti hangi meslek grubunun havadan elde ettiği kazancıa bıcak vurmuşsa hepsi ak partinin düşmanı olmuş..parti yada parti liderini sevmeyebilirsin politiklalarını begenmeyebilirsin. Bu normaldir ve kimse bişey diyemez ama ayan beyan bir proje oldugu belli birinin peşinden gitmeyi ben doğru bulmuyorum..
 • Deniz Aydemir
  3 ay önce
  Değerli hemşehrim; Sayın İmamoğlu ailesi sağcı olsa da kendisi CHP\'de siyasete başlamış biri. Ve uzun yıllardır CHP içinde ve CHP çizgisinde siyaset yapıyor. Eleştiriniz haksız. Sayın İmamoğlu mükemmel biri mi elbette değil. Ama yazının içeriğini yeniden okursanız kendimce haklı gerekçelerimi paylaştım. Siz farklı düşünüyor olabilirsiniz. Ona da saygı duyarım.
 • Ardahan 75
  3 ay önce
  Deniz bey sen daha önce CHP\'nin seçim kazanmak için sağcı aday çıkarmasını eleştirmiştin. Bu ne perhiz bu ne... Noldu Laz müteahhit İmamoğlu solcu mu oldu birdenbire? CHP böyle işte. Bugün Ak dediğinize yarın kara dersiniz. Tutarlılık yok. CHP\'li ler de biliyor ki imamınoğlu sahtekarlkkla seçim kazandı. Adamın ya***larını saymaya yetişemiyoruz.
 • Burak75
  3 ay önce
  Ben de neden vermemeliyizi söyleyeyim..her ne hikmetse devletime milletime kim düşmansa imamoğlu kazansın diye kendilerini paraladığı için, pkk yı ve fetöyü hala ***etleyemediği için,daha ben türküm yada rumum bile diyemediği için, devletin valisine it deyipte pişkin pişkin yok ben basit dedim agzımdan böyle çıktı diyerek karsısındakileri *** yerine koydugu için, çok lazımmış gibi makariosun heykelini beylikduzune ysptıgı için, nasıl bir bağsa artık yunan basbakanını agırlayıp misafir ettiği için, oyların çalındığı resmen sandık numaralarına kadar tescillendiği halde halen daha utanmadan insanlara ya*** söyleyebildiği için, gezi olaylarında bu ülkeyi karanlığa götürmeye çalışan odaklarla el ele olduğu için, 15 temmuz gecesi karısı ile birlikte attığı tweetlerle resmen milletin darbeyi engellemesini hazmedemediği için ve bi de adayı oldugu partinin bu ülkeye hiçbirzaman faydası olmadığı için asla ve asla oy vermemeliyiz...
 • Burak75
  3 ay önce
  şu da var...Bu imamoğlu denen ne idüğü belirsiz adama oy vermemek istanbul seçmeninin atalarına ve hatta peygamberimizin hadisine boırcudur...şahin kardeşimin de dediği gibi sen kayıtlarını düzgün namusluca tut vergi kaçırma yeterr. kimsenin senin aklına ihtiyacı yok denir aydemir efendi..
 • Burak75
  3 ay önce
  Yaw bir bitmediniz be.. Her türlü pisliği yaptınız çünkü geçmişiniz bunlarla dolu.. İmamoğlu kazanmadı çaldı..kim bu imamoğlu.. Sizde öyle bir zihniyet varki sırf ak parti kaybetsin de üljeye nolursa olsun kafasındasınız..arkadas ben yunanın amerikanın yahudinin avrupanın sevindiği adayın arkasında durmam duramam iyi bilirimki bunlar bnm ülkemin refahını mutluluğunu istemez.. Sşz nasıl bunu göre göre şinazenizi kaybettinşz anlamıyorum..ysk nın gerekçeli kararında hersey apacık ortadayken inatla inkar etmenizin tek bir anlamı var. Siz sadece kendini düşünen yaratıklarsınız
 • Şahin
  3 ay önce
  Başka bir emrin varmi Deniz Aydemir efendi.sen muhasebe kayıtlarını doğru tutup devlete doğru vergi verilmesini sağlıyormusun. önce onu söyle
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Posof’a turistik Bungalov evler yapılıyor
Posof’a turistik Bungalov evler yapılıyor
Köprülü Belediyesi tam gaz çalışıyor
Köprülü Belediyesi tam gaz çalışıyor