Reklam
ILGAR AKIYOR, CAHİT ULGAR BAKIYOR!

ILGAR AKIYOR, CAHİT ULGAR BAKIYOR!

22 Ağustos 2019 - 11:53
Reklam

Posof’ta ikinci dönem Belediye Başkanlığını kazanan ve AK Parti ile Posof’un değer kazandığını ileri süren Belediye Başkanı Cahit Ulgar’a gurbetçilerden çağrı var.

Nüfusunun büyük bir bölümü Avrupa’da yaşayan Posofluların yaz tatili için geldikleri baba Ocağında tünel inşaatının tamamlanmaması nedeniyle 2550 rakımlı Ilgar Dağında geçerken, Soğuk Pınar mevkiinde mola verip buz gibi akan sudan içip nefes alıyorlar. Gurbetçiler, Posof Kaymakamlığı başta olmak üzere Posof Belediyesinin neden Soğuk Pınar’a el atmadığını sorgularken, dünyanın en temiz ve kaliteli suyunun paketlenip iç ve dış piyasaya pazarlanmamasını merak ediyorlar.

POSOF’TA SU SIKINTISI

Dünyanın birçok yerinde insanlar içme suyu bulamazken, Posof ilçesinde su kaynaklarının yetersiz olması nedeniyle Belediye, bahçelerini sulayan vatandaşa anons sistemiyle çağrıda bulunarak ‘Bahçelerinizi ve bostanlarınız sulamayın aksi takdirde cezai işlem uygulanacaktır’ diyerek uyarıda bulunuyor.

VALİ MASATLI’DAN TESİS İSTİYORLAR

Posof’ta her taşın altında su çıkmasına rağmen, halk su sorunu yaşıyor.  Posof’un kaliteli ve berrak suları boşa akıyor.  Serhat Kalkınma Ajansı Dönem Başkanı Ardahan Valisi Mustafa Masatlı’nın Soğuk Pınar için iyi bir proje çalışması başlatmasını isteyen Posoflular,  su kaynaklarının değerlendirilip buralara yeni tesisler kazandırılmasını istiyorlar.

Bu haber 1262 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • harun kunduracı
    2 ay önce
    Posof ta eğer gerçekten su sıkıntısı yaşanıyorsa yazık.her tarafı kaynak suyu ile dolu 2000 nüfuslu bir ilçe insan eliyle kazarak bile su getirir buraya demekki dikkatler başka işlere yönelmiş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Melek ve Enes, epilepsi nöbetinde yandı
Melek ve Enes, epilepsi nöbetinde yandı
Yeniden Refah Partisi Ardahan İl Başkanı belli oldu
Yeniden Refah Partisi Ardahan İl Başkanı belli oldu