Reklam
İLAHİYATÇI VEKİLİN İLÇESİNDE 2 YILDIR İMAM YOK

İLAHİYATÇI VEKİLİN İLÇESİNDE 2 YILDIR İMAM YOK

14 Mayıs 2019 - 12:54

Ardahan’ın Göle İlçesine bağlı Serinçayır Köyünün camisinin 1,5 yıldır kapalı olduğu ortaya çıktı. Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın ilçesine bağlı Serinçayır’lı Köylüler imam olmadığı için kapalı olan camide başta Cuma namazları olmak üzere Ramazan ayı dolayısıyla teravih namazları için çevre köylere gidiyorlar. Serinçayırlılar, Atalay ve İlçe Müftülüğünden imam isterken, vefat eden köylüleri için cenazelerini kıldırılacak imam bulamadıklarını ve tanımadığı kişilerin arkasında saf tutup namaz kıldıklarını söylediler.

Konuyla ilgili Göle Müftülüğünün 1,5 yıldır vekil imam bile niye atamadığı sorgulanırken, Serinçayır Köyü Dernek Başkanı Acar Dağ, olaya sert tepki gösterdi.

KÖYDE BANKAMATİK YOK DİYE Mİ İMAM ATAMIYORSUNUZ?

‘Göle Müftülüğü ne düşünüyorsun bu konuda ramazanda bile camimiz kapalı’ diyen Başkan Dağ şu açıklamada bulundu: “ Son yıllarda öğretmenden çok imam yetiştiren Türkiye Cumhuriyetinde yetiştirilen o kadar imama ne oldu? Bu imamlarda bankamatik imamları mı acaba?  İmamlar çoğaldıkça Müslümanlık çığırından çıktı. Camimizin bahçesinde bankamatik yok diye mi imam atanmadı? Serinçayır köyü 80 yıllık camisi bir buçuk yıldır imam atanamayınca köylüler teravih ve Cuma namazı için çevre köylere gidiyor. Yaşlı insanlar için ibadet çileye dönüşüyor.  Göle Müftülüğü Ramazan ayında kapalı olan köy camisi hakkında neden adım atmıyor? Bir buçuk yıldır atanamayan imamın konusunda ne düşünüyor?”

Bu haber 929 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • merdinikli
  8 ay önce
  Şimdi belki sadece serinçayır ama dünde aynı idi uğurtaşında fareler halıları bitirdi başlıklı haberide duydunuz yeleçlide imam askerken hiç kimse yok onlarda kılmasın namaz ne yapsın müftülük fazla imam vardıda göndermedmi toki camisinde var bir fazla ama vekilin sağ kolu amca oğlu dokunulmazlığı var cemaata benim kim olduğumu biliyormusunuz diyor doğrudur kim olduğunu biliyoruz biliyoruz çok iyi bliyoruzda altunbulaktan niyekaçtığını da biliyoruz ama allahın emerlerini en iyi bilen uygulayan bizlerede telkin eden ilahiyetçi bir profosör bunu yaparsa senin kim olduğunu millete sorarsın ama biter allah varken gam yok herkes çeker cezasını
 • ERDİNÇ
  9 ay önce
  köye gelip yeni atanan imamı görürdünüzmü ya*** yanlış haber yapıyorsunuz, bankamatikmiş ayıp ayıp siyasi söylemlerinizi siyasette kul***ın kaçyıldır göledeyim bankamatikten çalışmadan para a*** hiç himse yok sırf haber yapmak için insanları zan altında bırakmayın, amacınız üzüm yemek değil bağcıyı döğmek ise kendi ya*** ve iftiranızla sizi bu mübarek günlerde Allah\'a havale ediyorum
 • İsmail
  9 ay önce
  imam 15 mayısta atanmış sen 16 sında yorum yazmışsın . geçmiş 1,5 yıldan bahsediliyor haberde . Ya*** bunun neresinde ? Her memur lojmanı olmayan yerde görev yapmayı reddederse kul hakkı esas o zaman sorulur.
 • mehmet avşar
  9 ay önce
  ilahiyatçı vekile sormak lazımda kendisi kayıptır
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KGK AVRUPA’DA
KGK AVRUPA’DA
GENÇ PARTİ, 3 KONUDA KARARINI AÇIKLADI
GENÇ PARTİ, 3 KONUDA KARARINI AÇIKLADI