Reklam
İftar yemeğini yedi, Gençliği bitirdi!

İftar yemeğini yedi, Gençliği bitirdi!

Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Gençlik Kolları Başkanı Tanju Bozkurt, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte istifa gerekçesini açıkladı.

18 Haziran 2018 - 18:23
Reklam

Bozkurt, açıklamasında CHP Milletvekili 1. Sıra adayı Öztürk Yılmaz ve Merkez İlçe Başkanı Vedat Temel’e ağır göndermelerde bulundu.

Ramazan Bayramı öncesi CHP Ardahan Gençlik Kolları Başkanı Tanju Bozkurt ve Yönetim Kurulu üyeleri görevlerinden istifa ettiklerini açıklamış ve istifa dilekçelerini CHP Ardahan İl Başkanlığına vermiştiler.

Bozkurt, yönetim kurulu adına Ardahan Basın Yayın, Radyo Televizyon, San. Tic. Ltd. Şti. bünyesinde yayın yapan 23 Şubat Gazetemizi ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

BİZİ BU DURUMA GETİRENLERE YAZIKLAR OLSUN

Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Gençlik Kolları Başkanlığını 5 yıl boyunca şerefiyle canla başla çalışarak yürüttüğünü açıklayan CHP eski Gençlik Kolları Başkanı Tanju Bozkurt:

İFTAR YEMEĞİNİ YEDİ, GENÇLİK KOLLARIYLA UĞRAŞMAYA BAŞLADI

“Hepinizin bildiği gibi 3 yıl önce tepeden gelen Öztürk Yılmaz’la 1 Kasım seçimlerinde çalıştık onurlu bir mücadele verdik. Daha sonra Öztürk Yılmaz örgüt, taban ve gençlikle uğraşmaya başladı.  Gençliğe bir katkısı olmayan, bir güne bir gün çıkıp Gençliğin sorununu çözmeyen, dertleriyle ilgilenmeyen Yılmaz, emeğimize saygı duymayarak bize iftira atmaya başladı. Her seçim döneminde hiçbir karşılık beklemeden bayrak asan, etkinlikler düzenleyen ve çeşitli programlarla partimizde gençlik hareketini ayakta tutan çalışmalarımız var. En son Ramazan ayının son haftasında 500 kişilik bir iftar programı organize ettik. İftar yemeği yiyen Öztürk Yılmaz, ertesi gün Gençlik Kollarının çalışmadığını, gençliğin ortada olmadığını, CHP Gençliğinin HDP’ye çalıştığını ve maddi konular üzerinde iftiralarda bulunması bardağı taşıran son damla oldu” dedi.

Ardahan’da CHP’nin kan kaybetmesine neden olan isimlerin başında Öztürk Yılmaz, Vedat Temel ve BBP’li danışmanı Engin Demirci’nin geldiğini aktaran Bozkurt: “Damal Halkı blok oy veriyor ancak danışmanı BBP’li oluyor. Danışmanı neden Damal ya da Hanaklı olmasın? Cumhuriyet Halk Partisine yıllarca gönül ve hizmet veren Gençlik olarak istifa dilekçelerimizi verirken de çok zor bir şekilde karar aldık. Bizi bu duruma getirenlere yazıklar olsun diyoruz” ifadesini kullandı.

Ardahan CHP’de huzurun kalmadığını, her gün yenİ sıkıntıların ortaya çıktığını ve partide aklıselim insanların yaşanan tablodan dolayı uzaklaştığını belirten Bozkurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öztürk Yılmaz Ardahan’da istenmeyen adam ilan edildi. Buna rağmen listeyi kaptı ve Ardahan’a geldi. Biz parti bilinciyle hareket ederek zorunlu olarak parti çalışmalarına katıldık.  Sorunlar birike birike en sonunda bir patlak verdi. İstifa etmemiz bir günde karar aldığımız bir şey değildir. Bazı şeyleri devamlı içimize attık partimizdir seçim sürecidir yanında olalım dedik. Ama sabır bir yere kadardı. Parti mensubu olarak oyumuzu yine partimize vereceğiz ancak kesinlikle çalışmayacağız.”

ÖZTÜRK YILMAZ, EREN POLAT’A TESTERE İLE SALDIRDI

Öztürk Yılmaz, CHP eski Gençlik Kolları Başkanı Eren Polat’a testere ile saldırırken kendisinin orda olduğunu ve olayı gördüğünü açıklayan Bozkurt, “Partiye emek vermiş, gençliğini partide çalışarak geçirmiş Eski Gençlik Kolları Başkanımız Eren Polat’a testere ile saldırmasını bir tülü kabullenemiyorum. Örgütlenmeyi bilmeyen bir insan dışarıdan gelip örgüte iftira atamaz bir kere örgütlülüğü bilmiyor. İlkeli olmayı bilmiyor. Öztürk Yılmaz yokken ben yaşımı doldurur doldurmaz partiye üye oldum. O hele üyeliğine bir baksın, örgütlülüğün ne olduğunu bir öğrensin ondan sonra gelsin Gençliğe siz başka partiye çalışıyorsunuz desin” şeklinde konuştu.

İBRAHİM TAŞDEMİR’DEN ÖZTÜRK YILMAZ’A SERT TEPKİ

Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İbrahim Taşdemir ise Öztürk Yılmaz’a sert tepki göstererek, “Bize iftira atanlar önce aynaya baksınlar. Gençliğin HDP’ye çalıştığını iddia eden Öztürk Yılmaz’ın eşi, Yenimahalle’de yeğenime seçim çalışmaları kapsamında bir oy Selahattin Demirtaş’a, bir oyda Öztürk Yılmaz’a verin diyor. Şimdi sormak lazım, asıl kim HDP’ye çalışıyor. Örnek apaçık ortadadır. Biz atadan beri partiliyiz. Öztürk Yılmaz’ın partili oluşu daha 3 yıl oldu” dedi.

Bu haber 4048 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göle’yi yasa boğan ölüm!
Göle’yi yasa boğan ölüm!
Ziraat Odasından önemli duyuru
Ziraat Odasından önemli duyuru