Reklam
Hisarcıklıoğlu Başkan, Demirci Basın üyesi oldu

Hisarcıklıoğlu Başkan, Demirci Basın üyesi oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 74. Genel Kurulu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Rifat Hisarcıklıoğlu beşinci kez başkan seçildi.

17 Mayıs 2018 - 15:35

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 74. Genel Kurulu'nda Türk iş dünyasının en büyük temsilcilerinin katıldığı TOBB Genel Kurulu’nda, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Meclis Başkanı Sebahattin Gündoğdu, TOBB Delegesi Bora Aydın ve Genel Sekreter Aşkın Kızılkaya katıldı.

TOBB Genel Kurulu'ndan bir gün önce 14 Mayıs’ta TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında TOBB Genel Kurul Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu, Konseyler, Oda, Borsa Başkanları, Delegeleri ve Genel Sekreterler, Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundu.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada, iş dünyası olarak kendilerine güvendiklerini belirterek, “Hedeflerimiz büyük. Türkiye sadece bölgesinin değil, dünyanın ekonomik devi olacak” dedi.

Başarıya ulaştıracak esas gücün birlik ve beraberlikten geçtiğini belirten  Hisarcıklıoğlu, “Bu süreçte 4 ana meseleye odaklandık. İlk olarak Oda ve Borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık. Odaklandığımız ikinci konu, özel sektörümüzün yurtdışındaki lobisiydi. Eskiden kapısından dahi giremediğimiz küresel iş örgütlerinin tamamında artık söz sahibi olduk. Özel sektörümüzün çıkarlarını tüm dünyada savunan bir camia haline geldik. Üçüncü önceliğimiz, ülke meselelerinde inİsiyatif almak oldu. Dördüncü olarak, Türkiye’nin zenginleşmesi için fikir ürettik, proje ürettik” şeklinde konuştu.

74. TOBB Genel Kurulu'nu değerlendiren Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, yeni dönemin Oda/Borsalar ve üyelerine farklı bir dinamizm kazandıracağına inandığını belirtti.

Başkan Demirci, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ndeki seçim büyük ve güçlü Türkiye hedefimize ulaşmak için ayrı bir önem taşmaktadır. Seçimler, ekonomi ve ticarete yön veren unsurların heyecanını tazeliyor! Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası olarak, genel kurul delegelerimizle birlikte biz de demokrasinin gereğini yerine getirdik. Yurdun dört bir tarafındaki Oda ve Borsalarımız gibi biz de Ardahan heyeti olarak delegelerimizle oradaydık ve iş dünyamızın dolayısıyla ülkemizin nabzını tutan Oda ve Borsalarımızın seçim süreci tamamlandı. Yeni hedefler, yeni ufuklar, yeni heyecanlarla, kaldığımız yerden ülkemiz ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Genel Başkan Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun güven tazelediği Genel Kurul’da delegeler Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak bizleri Basın Yayın Komisyonu üyeliğine seçmişlerdir. Tüm Oda ve Borsa delegelerine teşekkür eder, hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. Ayrıca milletimize hizmet etmek için çıktığımız bu yolda bize destek vererek güçlendiren üyelerimize, bizleri buralara kadar getirdikleri için teşekkür ediyor ve bu vesileyle herkese sevdikleriyle sağlıkla geçirecekleri bir Ramazan ayı diliyorum" dedi.

Bu haber 1090 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yolcuların imdadına Jandarma yetişti
Yolcuların imdadına Jandarma yetişti
İlçe Belediye Başkan adayları belli oldu
İlçe Belediye Başkan adayları belli oldu