Reklam
HIRSIZLARI YAKALATANA BİN TL ÖDÜL

HIRSIZLARI YAKALATANA BİN TL ÖDÜL

16 Ağustos 2019 - 21:27

Ardahan'da topraktan yapılan eski evi yıkılan 5 kişilik aile, sığınabilecekleri bir ev için yetkililerden ve hayırsever iş adamlarından yardım bekliyor. 

Toplumsal sorunlara duyarlılığıyla tanınan Ardahanlı esnaflardan Mustafa Sural, hayvanları çalınan ve topraktan yapılan eski evi yıkılan 5 kişilik aile için yardım çağrısında bulundu.

HIRSIZLARI YAKALATANA ÖDÜL VERECEĞİM

Sural: “Ardahan merkez Halilefendi Mahallesi'nde yaşayan 3 çocuk babası Nurettin Öksüz'ün eşi Gülseren Öksüz ve 18 yaşındaki kızı Derya Öksüz kanser tedavisi görüyor. Büyük sıkıntılar içinde yaşayan ailenin 3 gün önce 4 büyükbaş hayvanından 2'si hırsızlar tarafından çalındı. Bu hayvanları bulan, yerini söyleyen veya ihbar edene Bin TL vereceğim. Gözü dönmüş bu hırsızlara sesleniyorum, fakir fukaranın ve çaresiz insanların hayvanını nasıl çalarsınız? Sizde hiç mi vicdan yok? Yazık değimli? Gariban insanların ekmeğine nasıl göz dikersiniz?” diyerek tepkisini dile getirdi.

HAYVAN HIRSIZLIĞINA FIRSAT VERMEYELİM

Hırsızların yakalanması için Emniyet birimlerin seferber olduğunu ve Ardahan Valisi Mustafa Masatlı’nın da bu konuda çok hassas olduğunu gazetemize açıklayan Sural, “Temennimiz bu hırsızların bir an önce yakalanıp, ellerindeki hayvanların Öksüz ailesine teslim edilmesidir. Hırsızların yakalanması için kamuoyuna açık çağrıda bulunuyorum, hayvan hırsızlığını kendine meslek edinenlere fırsat vermeyelim. Bu konuda birlik beraberlik içinde hareket ederek yaşanması muhtemel yeni hayvan hırsızlıklarının önüne geçelim” dedi.

Bu haber 1688 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÖLELİLERDEN BÜYÜK BULUŞMA
GÖLELİLERDEN BÜYÜK BULUŞMA
HANAK’IN PROJESİ ONAYLANDI
HANAK’IN PROJESİ ONAYLANDI