Reklam
HDP İL GENELİN’DE BİRİNCİ PARTİ OLACAK

HDP İL GENELİN’DE BİRİNCİ PARTİ OLACAK

22 Mart 2019 - 15:37
Reklam

31 Mart’ta yapılacak Mahalli Seçimlerde Ardahan’da Belediye Başkan Adayı göstermeyen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ardahan İl Örgütü, İl Genel Meclis üyeliği için Ercan Yıldırım, Erdal Morkoç ve Atilla Koç’la seçime gidiyor.

HDP’nin 7 Haziran ve 1 Kasım Genel seçimlerinde Ardahan’da birinci parti olduğunu açıklayan Ercan Yıldırım, 7 Haziran ve 1 Kasım havasını 31 Mart’ta da yaşacaklarını söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında köylere ziyaretlerde bulunan HDP İl Genel Meclis üyeleri, seçmenlere ulaşıp sorunları dinleyip destek istiyor.

HDP Ardahan İl Genel Meclis Üyesi 1. Sıra Adayı Ercan Yıldırım, 40 yıldır Ardahan’da esnaflık yaptığını, 30 yıldır ise HDP içerisinde aktif siyasette bulunduğunu belirterek, Ardahan’da HDP olarak seçimde il genelinde birinci parti olacaklarını söyledi.

BÜTÜN KÖYLERE EŞİT HİZMET GİTMELİ

Ardahan halkına hizmet için yola çıktığını, kent ve köylerdeki sorunları çok iyi bilen biri olarak, bu sorunların çözümü noktasında yerel parlamentoda halkı en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade eden Yıldırım, özellikle Hoçvan Nahiyesi başta olmak üzere Düz Ardahan köylerinde birçok eksikliklerin bulunduğunu, yerel mecliste köylere hizmet gitmesi noktasında mücadele vereceğini kaydetti. Ardahan İl Genelinde seçim çalışmaları kapsamında seçmenlerin kendilerine büyük ilgi ve alaka gösterdiğini anlatan Yıldırım, her köye eşit adil hizmet gitmesi için çalışacaklarını sözlerine ekledi.

HDP ARDAHAN’DA BİRİNCİ PARTİ OLACAKTIR

Açıklamalarda bulunan HDP İl Genel Meclis üyesi 2. Sıra adayı Erdal Morkoç ise, Ardahan Merkeze Bağlı Lehimli köyünde ikamet ettiğini ve uzun yıllardır HDP içerisinde siyaset yaptığını ifade etti.

Barış ve kardeşlik ortamında bir seçim süreci yaşadıklarını, halkın kendilerine gösterdiği teveccüh karşısında mutlu olduklarını anlatan Morkoç, “İnanıyorum ki Ardahan halkı bizleri seçip meclise gönderecektir. Gittiğimiz her yerde halkımız bizlere sahip çıkıyor. Bütün Ardahanlı kardeşlerimizin desteğini bekliyoruz” dedi. 

Bu haber 783 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göle’yi yasa boğan ölüm!
Göle’yi yasa boğan ölüm!
Ziraat Odasından önemli duyuru
Ziraat Odasından önemli duyuru