Reklam
HDP’DEN RENKLİ MİTİNG

HDP’DEN RENKLİ MİTİNG

27 Mart 2019 - 21:54

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine günler kala partilerin seçim mitingleri başladı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Göle’de yoğun güvenlik önlemleri altında Hapan Mevkiinde türküler ve halaylar eşliğinde mitingini gerçekleştirdi. 

Renkli görüntülerin yaşandığı miting alanında partililer ve vatandaşlar türküler eşliğinde halaylar çekti. 
Ardahanlı hemşerimiz İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay'ın da katıldığı ve bir de konuşma yaptığı Mitingde, 31 Mart yerel seçimlerinde aday olan Belediye Başkan adayları ve İl Genel Meclis üyesi adayları ile katılımcılar tek tek sahneye davet edilerek tanıtıldı.   
Mitingde birer konuşma yapan Göle Belediye Eş Başkan adayları Nizamettin Öztürk ve Akgül Manduz kısaca tasarladıkları belediye yönetim anlayışını ve projelerini anlatılar. 

Nizamettin Öztürk konuşmasında Göle’nin 17 yıl AKP iktidarında ve ondan önce yaklaşık 90 yıl muhalefetin iktidarlığında büyük bir köye dönüştürüldüğünü söyleyerek CHP ve AK Parti’ye yüklendi. 

Öztürk konuşmasında, “31 Mart’ta yapılacak Yerel Yönetim seçimlerinde, HDP Göle’de de kadınların Belediyecilik alanında var olması için mücadele veriyor. HDP Belediyeciliği Göle’de hayat bulacak. Sosyal, demokratik, ekolojik, kadın özgürlükçü, katılımcı, eşit ve adil belediyecilik anlayışı tüm hizmetlere yansıyacaktır. HDP’nin Eş Başkanlık sisteminin kadına verilen değer üzerinde durulmuştur. Önemli farkımız olan Eş Başkanlık sistemi, Göle halkı ve kadınlar için büyük avantaj sağlayacaktır. Göle’nin ayrıcalıklı kış manzaraları kartpostallarda kalmayacak. Kış turizmini teşvik edeceğiz. İnsanların Göle’ye kış mevsiminde de gelebilmelerini sağlayacağız. Kısa süreli kalabilecekleri tesisler kurulacak, dağ evleri, butik oteller, küçük oteller sitesi, otantik mekânlar. Yaz ayları için ise, kiralık yayla evleri oluşturacağız. Merkezde Sosyal market kurulacak” diye konuştu.  

Göle ilçe merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan Karınca Düzü ve orman alanı Göle’ye bağlanması için girişimlerde bulunacaklarını söyleyen Öztürk, “ Karınca Düzü Göle’ye çok yakındır. İftarını Göle ilçesinde okunan ezanla açıyor. Eğitimini, her türlü ticari işlerini Göle’de sağlamaktadır. Bunu gerçekleştirmemiz halinde, Göle halkına çok büyük ekonomik getirisi olacaktır. “Orman Ürünleri Sektörü” alanında istihdam yaratacağız. Kereste ürünlerinin işlenmesi, mamul hale gelmesi noktasında belediye katkısıyla bir şirket kuracağız. Karınca Düzü Göle’ye bağlanması, büyük bir çaba gerektirecek, halkımızın ve genel kamuoyunun desteğiyle gerçekleştirebileceğimize inanıyoruz. İdari ve hukuki prosedürlerin tamamlanması için tüm mekanizmalarla iletişim kuracağız. Gerekirse parlamentoya taşınmasının olanaklarını yaratacağız”  dedi.
Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki de iktidarı ve politikalarını eleştirerek HDP'nin barıştan yana olduğunu belirtti.

İl başkanı Ergül Koç da Göle’nin Osmanlı zamanında bir sancak olduğunu bu gün ise bir beldeye dönüştürüldüğünü söyledi. İzmir Milletvekili olan Ardahanlı Serpil Kemalbay da bir konuşma yaptıktan sonra partililer sanatçı Fikret Goyi'nin söylediği türküler eşliğinde halay çektikten sonra program son buldu. Haber: Ömer Turan Göle Haber

Bu haber 1361 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KGK AVRUPA’DA
KGK AVRUPA’DA
GENÇ PARTİ, 3 KONUDA KARARINI AÇIKLADI
GENÇ PARTİ, 3 KONUDA KARARINI AÇIKLADI