Reklam
Havaalanı zorunlu

Havaalanı zorunlu

20 Haziran 2019 - 13:48
Reklam

Son yıllarda ulaşımda gelişim gösteren ülkemizde, yaz aylarının gelmesiyle birlikte memleket hasreti çeken büyükşehirlerde yaşayan Ardahanlı hemşerilerimizde yollara düştü. 

Ulaşım konusunda daha çok hava yolunu tercih eden Ardahanlılar, birçok ilde yapımına başlanan havaalanından şehrimizin de nasiplenmesini istiyor. 
Siyasilerin her ne kadar ‘Kars Havaalanı size 1 saat uzaklıkta, Havaalanını ne yapacaksınız’ söylemlerini sıkça dillendirseler de, Havaalanı şehrimiz için büyük gereklilik. Bu anlamda Ardahan’dan günlük olarak yüzlerce yolcu Hava yolu için Kars’ın yolunu tutuyor.  
Vatandaşlar, havaalanının yapılmasının şehrin büyümesi adına şart olduğunu belirtse de, aslında Ardahan’a uçak inmesini istemeyen siyasilerin başında ne yazık ki AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay geliyor. Atalay’a göre şehre havaalanı yapılması gereksiz. Daha önce Ardahan’a yapılması planlanan Artvin-Ardahan Havaalanı projesi siyasilerin gereksiz söylemlerinin ardından Rize iline kaydırılmış ve arazisi olmayan Rize’de, devlet deniz üzerine dolgu yaparak Havaalanı inşaatına başlamıştı. 
Ardahan halkı yetkililere çağrı yaparak, Ardahan'dan bile küçük olan Bayburt şehrine Havaalanı yapılıyor da Ardahan'a neden yapılmasın? diye gereksiz diyenlere soru soruyor. 

Ardahan’a Havalimanın yapılması şehre sınıf atlatacak, ilerleyen zamanlarda şehrin ekonomisine büyük canlılık meydana getirecektir. Bunun yanında Artvin'den Şavşat'tan, Oltu'dan, Şenkaya'dan Ardanuç'tan, hatta Gürcistan'dan insanlar havayolu için şehrimizi tercih edeceklerdir. Bizler şehrimize havaalanını gelmesini bütün Ardahanlılar gibi şiddetle istiyoruz. Umarız yetkililerin bu konuya daha fazla sahip çıkmasıyla güçlü bir Ardahan lobisi oluşturarak bu projemizi hayata geçirebiliriz. 

 

Bu haber 2506 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Şahin
  3 ay önce
  Orhan Atalay sadece kendi menfaatine ve akrabalarına çalışır. Kardeşlerini ihya etti .Göleye gidin bakın kardeşlerinin nelerden nasiplendiğini görün.öyle değilmi orhan efendili.
 • HAKAN KISACA
  3 ay önce
  Ardahana Şart tüm hizmetler yapılmalı Türk Kurumu Ardahan Genç Kanatlar Topluluğu Lideri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Soruşturma başlatıldı
Soruşturma başlatıldı
Komşuda deprem paniği
Komşuda deprem paniği