Reklam
Hanak Kapalı Cezaevi fabrikaya dönüyor

Hanak Kapalı Cezaevi fabrikaya dönüyor

Ardahan Hanaklı olan Genç İş Adamı Sinan Alp Mete geçtiğimiz yıllarda kapatılmış, yıkıntı ve harabeye dönüşen Hanak Eski Ceza Evi’ni Kozmetik Fabrikası’na dönüştürmeyi planlayarak, başta Gürcistan olmak üzere Kafkasya ve dünyanın birçok ülkesine ihracat yapmayı hedefliyor.

05 Aralık 2016 - 05:46
Reklam

    Büyük sermayenin cesaret edemediği doğuya yatırımı doğunun bağrından kopmuş, suyunu içmiş, havasını solumuş genç girişimci Sinan Alp Mete gerçekleştiriyor. Bölge de tüm zorluk ve sıkıntılara karşı mücadele veren genç İş adamı Mete, demir parmaklıklardan üreten parmaklara yönelik bir hayali gerçekleştiriyor.

        Bölgeye yatırım yapmak için Ardahan’a dönüş yapan ve Hanak eski kapalı Cezaevi’ni üretim haneye dönüştürmeyi hedefleyen Sinan Alp Mete, Hanak Kapalı cezaevinin fabrika dönüş fikri ile gelinen süreci şöyle özetledi: “Amacım doğduğum, ekmeğini yediğim, havasını soluduğum, bağrından koptuğum topraklarımda hem bölgeye, hem de bölge insanına hizmet etmektir. Hanak ilçemizde bulunan ve kapatılan kapalı Cezaevi’ni üretim haneye dönüştürmek, Harabe olmuş, yıkılmış bir binayı fabrikaya dönüştürmek büyük bir cesaret ve bedel istiyor. Ben bu bedeli ödemek ve hayalimi gerçekleştirmek için yola çıktım. Şu ana kadar istenilen destek ve katkıyı görmeden kendi imkânlarımla bayağı bir yol aldığımı düşünüyorum. Green Works markasıyla Hanak/Ardahan’ da temizlik ve kozmetik ürünleri üretimi yaparak başta Kafkasya olmak üzere ihracatlarını gerçekleştirmeyi hedefliyorum.” dedi.

     İş adamı Sinan Alp Mete bu çalışmayı hayata geçirirken Bölge Milletvekillerinden, Vali ve ilgili tüm kurumlardan hem bu çalışma hem de bölgedeki benzer tüm çalışmalar için daha duyarlı olunmasını istedi.  
Haber: Sezgin Uygar
 

Bu haber 2866 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
85 yaşında intihar etti
85 yaşında intihar etti
MORKOÇ, SIRADA VERGİ VE SGK VAR
MORKOÇ, SIRADA VERGİ VE SGK VAR