Reklam
Hanak Belediyesi çalışıyor

Hanak Belediyesi çalışıyor

Doğu Anadolu’nun en başarılı Belediye Başkanı olan Ayhan Büyükkaya, kısa sürede Hanak İlçesinin büyük sorunlarını ortaya koyduğu büyük projelerle çözdü.

13 Temmuz 2018 - 23:17

CHP’li Belediye olmasına karşın, Hanak İlçesinin alt yapısını bitirerek üst yapıda büyük yol kat eden Başkan Büyükkaya, Hanak Belediyesine kurumsal kimlik kazandırdı.

Hanak Belediyesine disiplin getiren Büyükkaya, önceki dönem belediye Başkanlarının borçlarını ödedi ve borçsuz bir Belediye ortaya koyarak örnek belediyeciliğini yaptığı yatırım ve projelerle kanıtladı.

Başkan Büyükkaya tarafından yapımı tamamlanan belediye hizmet binası, düzenlenen törenle hizmete açıldı. İlçede ayrıca Atatürk Anıtı ile Bayrak Tepenin de açılışı gerçekleştirildi. İlçeye renk katan açılışlara Hanaklılar büyük ilgi gösterdi.

Hanak Belediye Başkanı CHP’li Ayhan Büyükkaya tarafından geçtiğimiz yıl inşaat çalışması başlatılan ve bu yıl da hizmete başlayan belediye hizmet binasının açılışı için tören düzenlendi.

YOĞUN KATILIM DİKKAT ÇEKTİ

Açılışa, Vali Mehmet Emin Bilmez, CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Hanak Kaymakamı A.d.e.m Uslan, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Ardahan 22,23 ve 24 Dönem Milletvekili Ensar Öğüt, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,  eski bakanlardan CHP Parti Meclisi Üyesi Fikri Sağlar, CHP eski Milletvekillerinden Müslüm Sarı ve Mehmet Tüm, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, CHP 27;nci dönem Milletvekili adayı Yunus Dündar, Artvin Kemal Paşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Yıldız Televizyonu sahibi Üzeyir Engin, çeşitli illerde ki CHP’li yöneticiler ve vatandaşlar katıldı.

Belediye hizmet binasının açılışı için düzenlenen program kapsamında ilçe girişinde yaptırılan Atatürk Anıtı ile dev Türk bayrağının dikildiği Bayraktepe’nin açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Atatürk Anıtının yaptırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından açılışı gerçekleştirilen anıt önünde hatıra fotoğrafı çektiren katılımcılar, daha sonra dev Türk bayrağının dikildiği Bayraktepe’nin açılışının yapılacağı alana geçti. İstiklal Marşının okunmasıyla birlikte dev Türk bayrağı göndere çekildi.

Burada ki açılışın ardından Belediye hizmet binasının açılışı için düzenlenen törene geçildi. Vali Mehmet Emin Bilmez, protokol üyeleri, Kaymakam Uslan ve Belediye Başkanı Büyükkaya tarafından açılış kurdelesi kesilerek belediye hizmet binası hizmete girdi. Açılışın ardından belediye binası gezildi. İlçeye yaptığı hizmetler ve hayata geçirdiği projeler dolayısıyla CHP’li Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya’nın halkın takdirini topladığı da gözlerden kaçmadı.

VALİ BİLMEZ’DEN BÜYÜKKAYA VE ÖZER’E TEBRİK

Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Hanak Belediye Başkanını tebrik ederek yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı Başkan Büyükkaya’yı kutladı. Vali Bilmez, Hanak İlçesine güzel yardımlar kazandıran Koyunpınar Köyü Nüfusuna kayıtlı Avukat Ergun Özer’e de teşekkür etti.

VATANDAŞLAR ÖĞÜT’E YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Hanak ilçesinde ki açılışlara katılan CHP Ardahan 22, 23 ve 24 Dönem Milletvekili Ensar Öğüt’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Öğüt, vatandaşlarla tek tek ilgilenip dertlerini dinleyerek sohbet edip hasret giderdi. Milletvekilliği yaptığı dönemlerde Ardahan’ın sorunlarını her zaman dile getiren ve çözülmesine katkı sunarak Ardahan Kamuoyunun gündeminde hiçbir zaman düşmeyen Öğüt, zaman zaman Ardahan’a gelerek etkinliklere katılıyor.

Hanak Belediyesi yeni hizmet binasının açılışından sonra Hanak Kaymakamlığının önünde etkinlik sürdü. Protokol konuşmalarının yanı sıra, folklor gösterileri, Halk Ozanları dinletisi, Erdal Erzincan konseri ve havai fişek gösterisi ile etkinlik son buldu.

Bu haber 4730 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ortakentli biri
    1 yıl önce
    Hanak belediyesinin yaptırmış olduğu yeni hizmet binası tabi ki güzel birşey. Ama sadece bu binanın dışında hanakta yaşanan hiç bir güzel gelişme yoktur. Bir Hanaklı olarak Belediyenin mahalleleri unuttuğunu açıkça söylüyorum. bu bir karalama ya da iftira değildir. Özellikle Hanak İlçemizin en büyük mahallesi o*** ortakent mahallesinin başta altyapı olmak üzere mahalle ortasında ana cadde ve mahalle içi yolları ile Hanak-Ortakent arası 5 km lik yol bırak arabayla yürümeyi yaya yürünecek halde değil.ayrıca ortakent hudutunda bulunan mera yerinden kırmızı toprak ( rafriyat )ruhsatsız bir şekilde çıkartılıp ilde diğer ilçe ve köylerde kul***ılıyor. Yani hanak belediyesi göründüğü kadar vatandaşa iyi bir hizmet vermemekte. ortakentte vatandaşlar çok mağdurdur. dilerim ki bu yorumu yayınlayasınız. ama eğer yayınlamazsanızda ortakente gelip bu problemleri yerinde görüp tarafsız bir gözle haber yapmanızı isterim.selam ve saygılarımla.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
18 YILDIR BİTMEYEN YOLLAR VE ÇÖP!
18 YILDIR BİTMEYEN YOLLAR VE ÇÖP!
GENÇ PARTİ KADIN KOLLARINDAN MORAL ZİYARETİ
GENÇ PARTİ KADIN KOLLARINDAN MORAL ZİYARETİ