HALİS AKPINAR’DAN BÜLBÜLAN’A KÖPRÜ

HALİS AKPINAR'DAN BÜLBÜLAN'A KÖPRÜ

İstanbul Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Akpınar’ın babası, Ardahanlıların Melek yüzlü Hacı diye tanıdığı Merkeze Bağlı Bağdeşen köyü sakinlerinden 75 yaşındaki Halis Akpınar’dan köyüne bir yatırım daha.

10 Temmuz 2017 - 21:07

Kendi köyü başta olmak üzere Ardahan genelinde yaptığı hayır çalışmalarıyla tanınan Akpınar, yazın ziyaretçilerin büyük akınına uğrayan Bülbülan yaylasına köprü yaptırdı. Derenin ulaşımda neden olduğu büyük sorun, hayırsever vatandaşın gayreti ile sona ermiş oldu.

VALİ BİLMEZ’E HAYIRLI OLSUN MESAJI

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı iken, Hükümet tarafından hazırlanan Valiler Kararnamesiyle Ardahan’a atanan Vali Mehmet Emin Bilmez’e yeni görevinden başarılar dileyen Hacı Halis Akpınar,  Yeni Valinin mevcut sorunları çözeceğine inandığını söyledi.

İDARECİLER HALKA KULAK VERSİN

Bülbülan yaylasında vatandaşların dereden geçerken ciddi sıkıntı yaşadığını fark ettiğini belirten Akpınar: “Biz bu köprüyü kendi imkanlarımızla yaptık. Aşılması gereken bazı sorunları yetkililere bildirdik ancak kimse bize yardımcı olamadı. Biz burada ne yapıyoruz ne yapmaya çalışıyoruz noktasında kurum idarecilerinin sorması lazım ve halka kulak vermesini istiyoruz. Bu köprünün uzun zamandır büyük bir ihtiyaç olduğunu düşünüyordum.  Köprümüzü tamamladık ve hayırlı olması için dua ettik hizmete açtık” şeklinde konuştu.

BELEDİYEYE ÇAĞRIDA BULUNDU

Ardahan Merkezde bazı yatırımların olacağını ancak Belediyenin imar çalışmalarını tamamlayamadığı için beklemek zorunda kaldığını aktaran Hacı Halis Akpınar,  “Göçün durması için fabrikaların açılması lazım. Örneğin Ardahan’a et kombinesi, kavurma ve deri fabrikası açılması lazım. Ardahan’a küçükbaş hayvancılık, arıcılık ve tarımın gelişmesi için devletin çitçimize ve vatandaşlara teşvikler sunması lazım. İnşaat konusunda şehrimiz plansız bir şekilde gelişiyor. Ardahan belediyesinin özellikle buna dikkat etmesi lazım. Binalar yana yana inşa ediliyor. Ardahan belediyesinin imar yasasına uygun inşaat ruhsatı vermesi gerekiyor” İfadelerini kullandı. 

Geçtiğimiz yıllarda Bağdaşen Köyüne cami ve Kuran Kursu da yaptıran Akpınar, bölgemizin gelişmesi için doğa ve yayla turizmine yönelikte ciddi çalışmamalarda bulunuyor. Bundan sonra ömrünün yettiği kadar hayır işlerine devam edeceğini de açıklayan Akpınar, yetkilileri de sorumlu olmaya davet etti.

Bu haber 2901 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti mitingine yağmur engeli
Ak Parti mitingine yağmur engeli
Atalay ve ekibinden Federasyona ziyaret
Atalay ve ekibinden Federasyona ziyaret