Reklam
Reklam
Reklam
Halilefendi’de Alaaddin Boy heyecanı

Halilefendi'de Alaaddin Boy heyecanı

Ardahan’ın ünlü Arzuhalcisi Alaaddin Boy, 2019’da yapılacak Mahalli seçimlerde Halilefedi Mahallesinde muhtar adayı olduğunu açıkladı.

12 Şubat 2018 - 13:00 - Güncelleme: 12 Şubat 2018 - 13:11

HALİLEFENDİ MAHALLESİ GERİDE KALDI

Gelişmekte olan ilimiz merkezinde, elbette ki kimi eksiklikler ve sorunlar mevcuttur diyen Boy: “Gerek şehircilik anlamında ve gerekse bürokrasi ve yeterlilik anlamında Halilefendi mahallesinin çok geride kaldığını maalesef hepimiz üzülerek sadece seyrediyoruz.

Mahallemizin alt yapı ve imar sorunu çözülmedi. Bu sorunları üst sorunlar takip etmektedir. Özellikle Kayabaşı mevkiinde doğru dürüst yol, kaldırım ve aydınlatma halen sağlanamamıştır. Bu sorunlar muhtarın görevi gibi görünmeyebilir, ancak Belediye senin mahallende, senin sokağında neler olduğunu, nelerin eksik olduğunu bilemez, muhtar olarak senin bildirmen gerekmektedir” dedi.

Halilefendi Mahallesinde ikamet eden her bireyin iletişim, telefon ve e-mail adresleri ile sosyal medya hesabının muhtarlık tarafından bilinmesi ve kayıt altında tutulması gerektiğine dikkat çeken Alaaddin Boy, sözlerini şöyle sürdürdü:

BU İŞ EHLİYET VE LİYAKAT İŞİDİR

“Maalesef bizim muhtarlığımızda mahallemizde kaç tane cadde ve kaç tane sokak olduğu bile kayıtlı değil ve bilinmemektedir. Sorunların çözümü noktasında gerek Belediye, gerek Valilik, gerek Bakanlıklar ve gerekse Cumhurbaşkanlığı düzeyinde bir iletişim ve talep ağı kuracağız. Olumsuzlukların giderilmesi ve mahallemizin hak ettiği düzeyde yatırım alması gerektiğine inanıyorum. Resmi yazışmalardan tutun talep ve başvurunun nasıl yapılacağını bilemeyen, iki cümle kuramadığı halde aday olanların ise dikkate alınmaması gerektiğine inanıyorum. Bu iş ehliyet ve liyakat işidir. Bu iş resmiyet ister, bu iş özveri ister, bu iş aşk ister.

Ben mahallemin aşığıyım arkadaş. Defalarca aday oldum, kimseye en ufak bir kırgınlığım ve küskünlüğüm yoktur, bilakis her kese saygı duymuş ve elimden geldiği ölçüde yanında yer almış bulunmaktayım. Bundan sonraki süreçte de böyle olacağına kimsenin şüphesi olmasın. Muhtarlık elbette ki siyaset yapma yeri değildir, ben yıllardır bu mücadeleyi veriyorum, eksikleri görüyorum ve bu sorunları nasıl çözeceğimi takdir edersiniz ki çok iyi biliyorum. Son olarak neden tekrar tekrar aday olduğumu belirtmekle birlikte tüm mahalle halkımın bana ve sorunları çözeceğim irademe sahip çıkmasını ümit ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

NEDEN ADAYIM?

1- Mahallemizde 3 kattan fazla ruhsat ve imar verilmemesi sebebiyle adayım,

2- Mahallemizde alt yapı, cadde, sokak kaldırım, yol ve aydınlatma yapılmadığı için adayım,

3- Mahallemizde yeterli ölçüde temizlik hizmetleri yapılmadığı için adayım,

4- Mahallemizde çok ihtiyaç sahibinin olması ve hak edene yardım ulaşmaması sebebiyle adayım,

5- Mahallemizde önemli ölçüde tarım ve hayvancılık sorunlarının olması sebebiyle adayım,

6- Mahallemiz Ardahan’ın kurulmasına vesile olan köklü bir mahalle olmasına rağmen arsası, arazisi, tarlası ve çayırı para etmediği için adayım,

7- Mahallemizin dağı ve arazisinin elektrik direği çöplüğüne dönmüş olması sebebiyle adayım,

8- Mahallemizde her ay toplantı yapılıp sorunların istişare edilmemesi sebebiyle adayım,

9- Mahallemizin gelişmesi için proje üretilmemesi sebebiyle adayım,

10- Mahallemize reva görülen çöp yığınları ve it barınağının kaldırılması için adayım,

11- Mahallemizin güzelleştirilmesi, yaşatılması ve kalkınması için dernek kurulmaması sebebiyle adayım,

12- Mahallemizin ve yaylalarının talan edilmesine karşı olduğum için adayım,

Bahsettiğim sorunları çözebileceğime olan inancım tamdır. Özgüvenim tam ve yeterliliğim yüksektir. Desteklerinizi bekliyor saygılar sunuyorum.

Bu haber 1425 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam Gün: Disiplinli bir kent olacağız
Kaymakam Gün: Disiplinli bir kent olacağız
Gültekin, seçim manifestosunu açıkladı
Gültekin, seçim manifestosunu açıkladı