Reklam
Halil Kaçar: Dedikodulara itibar edilmesin

Halil Kaçar: Dedikodulara itibar edilmesin

27 Kasım 2018 - 17:56

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde MHP Belediye Başkan adaylığı açıklanan ilk isimlerden biri olan Ardahan Belediye Başkan adayı Halil Kaçar, şehirde dedikodu mekanizmanın çalıştığını belirterek, Ardahan’da AK Parti’yle herhangi bir ittifakın mümkün olmadığını, MHP olarak seçime tek başına gideceklerini açıkladı.  

MHP İl Başkanlığında İl Başkanı Hülya Davutoğulları ile birlikte açıklama yapan Başkan Adayı Halil Kaçar, MHP olarak şehirde tek başına sandığa gideceklerini, kamuoyunda ‘MHP adayı AK Parti lehine çekiliyor’ şeklinde asılsız söylem çıkaran çevreleri iyi bildiklerini, haysiyet ve şeref yoksunu olan bu kişilere vatandaşların itibar etmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Başkan adayı Kaçar, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak Genel Başkanımızın açıkladığı iller dışında AK Parti’yle herhangi ittifakımız söz konusu değildir. Ardahan’da ittifak gibi bir durumda yoktur. Kamuoyunda sık sık MHP Adayı AK Parti lehine çekiliyor gibi bir hava yansıtılmaya çalışılıyor. Bu kesinlikle yalandır, iftiradır. Seçmenlerimize, partimize ve şahsımın itibarını zedeleyip bu yalan ve iftira mekanizmasını yayan çevreleri gayet iyi biliyoruz. Kamuoyunun bu iftiralara itibar etmemesini istiyoruz. Bizim Ardahan’da AK Parti ile ilgili ittifak gibi durumumuz yoktur. Aslında partimize yönelik böyle dezenformasyon bilgi yayıp algı oluşturmaya çalışan çevrelerin bu durumu, onların ne kadar çaresizlik içerisinde olduğunu da gösteriyor. Ardahan’da MHP olarak her kesimden oy alacak bir güce sahibiz. Bu seçimde başarılı olacağımıza inancımız tamdır. Allah çıktığımız bu yolda bizlerin yardımcısı olsun.  Mahalli seçim sürecinde parti olarak seviyeli ve saygıyı elden bırakmadan bir yol izleyip, başarıya odaklanacağız” dedi.

DAVUTOĞULLARI: ÇOK İSTİYORLARSA ONLAR ÇEKİLSİN

Kamuoyunda çıkan dedikodulara sert bir cevapta MHP İl Başkanı Hülya Davutoğulları’dan geldi.

Davutoğulları: “Parti olarak AK Parti lehine çekildiğimiz iftirasını atanlara diyoruz ki, Ardahan’da MHP olarak duruşumuz nettir. Seçime kendi adayımızla gideceğiz. Bu konuda Genel Merkezimizin talimatı da bu yöndedir. AK Parti’liler ve Yunus Baydar’ı sevenler çok istiyorlarsa bizim lehimize onlar çekilsinler. Bizim içimizden olup daha sonra başka yerlere giden çürük elmalar oldu. Kendi menfaat ve çıkarı doğrultusunda hareket eden bu çevreler partimizle ile ilgili sağda-solda asılsız söylemler üretip partimize, adayımıza yönelik kirli iftiralarda bulunuyorlar. Ortada başıboş kalıp tasmaları başkalarının elinde olan bu zavallılara diyoruz ki MHP hakkında yalan ve iftiralarınıza son verin. Eski Ülkü Ocakları Başkanı şimdiki Milletvekilimiz Olcay Kılavuz’un bu konuda kesin tavrı vardır. Biz içimizdeki çürükleri temizledik. Temizleye de devam ediyoruz. Bu iftiraları yayan kişi yada kişilere diyoruz ki ayağınız denk alın, akıllı olun. Ülkücülük bir dava, bir erdemlilik hareketidir. Ardahan’da her kesimden oy alabilecek bir adayla yola çıkıyoruz. Halil Kaçar hocamızın sonuna kadar arkasındayız” diye konuştu.

Bu haber 5086 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANAAT ÖNDERİ ŞEVKET DÜZ, HAYATINI KAYBETTİ
KANAAT ÖNDERİ ŞEVKET DÜZ, HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN ÖNAL, 1 NİSAN ŞAKASI YAPMIYORUZ
BAŞKAN ÖNAL, 1 NİSAN ŞAKASI YAPMIYORUZ