Reklam
Halil Kaçar, Ardahan’ı salladı

Halil Kaçar, Ardahan’ı salladı

28 Ocak 2019 - 00:15
Reklam

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ardahan Belediye Başkan Adayı Eğitimci Halil Kaçar için karşılama töreni düzenlendi.

Ankara’da aday tanıtım toplantısının ardından Kars’tan Ardahan’a karayoluyla gelen Başkan Adayı Halil Kaçar’ı partililer ve vatandaşlar şehir girişinde yer alan Ardahan Üniversite kavşağında karşıladı.

HALİL KAÇAR FAKTÖRÜ PARTİLER ÜSTÜ

Oldukça kalabalık bir halk kitlesinin karşıladığı ve uzun araç kuyrukların oluşturduğu karşılama töreni tam bir gövde gösterisine dönüşürken, şehir merkezinde halkla birlikte yürüyen Başkan Adayı Kaçar’a Ardahanlılar büyük ilgi gösterdi. Sadece MHP’lilerin değil, diğer partilerden insanların da karşıladığı Başkan Adayı Halil Kaçar’ın kişisel oylarının fazla olduğu, partiler üstü bir seçim çalışması yürüttüğü ve bu nedenle seçimlerde MHP tarihinin en yüksek oyu alacağı yorumları yapıldı.

ARDAHAN EVLADINA SAHİP ÇIKACAK

Partililerle birlikte halkı selamlayan Başkan Adayı Kaçar, ardından MHP İl binası önünde toplanan kalabalığa hitap etti.

Konuşmasında önemli mesajlar veren Başkan Adayı Kaçar, özellikle ittifak konusuna temas etti, AK Parti’yle Ardahan’da ittifak kapısının kapandığını, halkın Ardahan’ın evladı Halil Kaçar’a sahip çıkacağını, şehirde MHP olarak 31 Mart gecesi zaferlerini ilan edeceklerini söyledi.

KÜRT NE KADAR KÜRTSE BİZ DE O KADAR KÜRDÜZ

 Ardahan’da eşit ve adil bir belediyecilik anlayışı içerisinde olacaklarını belirten Başkan Adayı Kaçar, “Kayırmacılık anlayışını ortadan kaldıracağız, adil olacağız. Aramıza kimsenin nifak sokmasına, ayrımcılık yapmasına izin vermeyeceğiz. Bu memlekette Türk, Kürt, Laz kardeştir. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi Kürt ne kadar Kürt’se biz de o kadar Kürt’üz. Türk ne kadar Türk’se biz de o kadar Türk’üz. Ayrımcılığa ötekileştirmeye izin vermemeliyiz. Vakit yürek yüreğe, sırt sırta verme vaktidir. Hep beraber olalım, bu memleketi beraber yönetelim” dedi.

VATANDAŞLARIN SORUNLARINI DİNLEYECEK BİR KOMİSYON

31 Mart gecesi seçimde galip ayrılacaklarına inandıklarını hatırlatan Halil Kaçar, Belediye Başkanı olduğu takdirde vatandaşların sorunlarının dinlenmesi için bir komisyon kurulacağını, kimin ne problemi varsa Belediyenin imkânları dâhilinde çözüleceğini dile getirdi.

YÖRESEL ÜRÜNLER İŞLEME TESİSİ, YAŞAM MERKEZLERİ

Halkla istişare günü yapacaklarını, ilin gelişmesi için halkın fikirlerinin tartışabileceği bir mekanizma kuracaklarını ifade eden Başkan Adayı Kaçar, “Kuracağımız profesyonel bir ekiple halkın fikirlerini ele alacağımız komisyon kuracağız. Bu vasıtayla beğenilen projelerin hayata geçmesini sağlayacağız. Projelerimiz konusuna temas edersek ilk olarak işsizlik problemi ilimizin en önemli sorunudur. Bunu kalıcı bir şekilde çözmek gerekmektedir. Yoksa 3 ay, 5 ay ya da 9 ay bir insanı çalıştırarak issizlik problemini ortadan kaldırmazsınız. Bunun için biz Belediye olarak yöresel ürünleri işleme tesisi kuracağız. Bunu belediye eliyle gerçekleştireceğiz, bu gücümüz var. Hayvancılık bölgesi olan Ardahan’da hayvanlarımızın etinden, sütünden, derisinden yararlanacağız. Kaşarımız, yağımız, balımız da bu yöresel ürünler içerisinde olacak, diğer yöresel ürünlerimizi de bu kapsam içerisine alacağız. Böyle bir tesis kuracağız ve insanlarımıza iş istihdamı sağlamış olacağız. Ardahan’da şuan diğer bir eksikliğimiz ise insanların sosyal güzel vakit geçireceği sosyal alanların kısıtlı olmasıdır.  Başkan olduğum takdirde Yaşam merkezi adı altında sosyal yapılar inşa edeceğiz. Tiyatrosundan, sinemasına, oyun sahasına, yürüyüş alanlarına, bisiklet sürüş yerleri olmak üzere yaşam merkezleri kuracağız. Halkımızın hoş vakit geçirebileceği alanlar yaratacağız. MHP olarak diğer projelerimizi yakın bir zamanda basın aracığıyla halkımızla paylaşacağız. Bu soğukta buraya gelip bize destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Allah çıktığımız yolda yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.

Bu haber 3373 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AYI ÇÖPÜ PAYLAŞMIYOR! GELMEYİN
AYI ÇÖPÜ PAYLAŞMIYOR! GELMEYİN
Gültekin ve kurmayları kaldırımları yeniliyor
Gültekin ve kurmayları kaldırımları yeniliyor