Reklam
Halil İbrahim Dursunoğlu’ndan önemli açıklamalar!

Halil İbrahim Dursunoğlu’ndan önemli açıklamalar!

01 Temmuz 2019 - 14:54
Reklam

PARTİMİZ SEÇİM SONUÇLARINI İYİ İNCELEMELİ

24 Haziran seçimlerinde Ardahan’dan AK Parti 2.sıra Milletvekili Adayı olan Halil İbrahim Dursunoğlu, Erzurum'da Ardahan’ın en çok okunan haber sitesine gündeme ilişkin özel açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Özkan Karakaya’nın yönettiği www.ardahanhaber.com.tr’a konuşan Halil İbrahim Dursunoğlu, AK Parti’nin 31 Mart yerel seçimleri ile 23 Haziran İstanbul seçimlerini dikkatle ve özenle incelemesi gerektiğini söyledi.

Ak Parti’nin seçim sonuçlarından büyük mesajlar çıkarılması gerektiğini belirten Dursunoğlu, “Son zamanlarda AK Parti seçmeninde partiye karşı olan hissiyatında azalma olmuştu. 31 Mart yerel seçimlerinde ekonomik krizin yanında ehil olmayan insanların iş başına getirilmesine halk destek vermedi. Halk nazarında karşılığı olmayan ve kendisini tüketen kişilerin aday olarak gösterilmesine kendi seçmenimiz tepki göstermiştir. Büyük şehirlerin bir çoğunu ve hiç kaybetmeyiz dediğimiz şehirleri tek tek kaybettik. Parti teşkilatlarının halktan kopuk olması, halkı 2002 yılındaki gibi kucaklayamaması sonuçları bu hale getirdi. Seçmenimiz AK Parti’ye kendine gel halkı eskisi gibi kucakla mesajı verdi. Şehirlerde bir bakıyoruz seçmenin %80’ini partiye kayıtlı ama aldığı oy ise %40’lar civarında. Bu arada oluşan %40’lık farkın nasıl oluştuğunu çok dikkatle ve ince sıklıkla incelememiz gerekiyor. Başka bir faktör ise; genç seçmen. Seçmen sayısının 1/3 ünü oluşturan genç seçmene dokunamıyoruz. Parti teşkilatlarından duyduğu rahatsızlıkları sandıkta tepki oylarıyla gösterdiler. Yaşanan bu kayıplar; partinin beyni ile bedeni; teşkilatlarla halk arasındaki ilişki kopukluğudur. 23 Haziran’da ise farklı bir tablo ile karşılaştık. Daha iyi bir strateji kurulabilirdi” dedi.

AK PARTİ DEĞİŞİME AYAK UYDURMALI

AK Parti’nin değişime ayak uydurması gerektiğini, bu gidişle partinin ayakta duramayacağını belirten Dursunoğlu, “AK Parti, 2002 ilkelerini geri dönmekle beraber değişime ve zamana ayak uydurması gerekmektedir. Partinin gençlere daha çok açılması ama tecrübeli siyasileri de eliyle itmemesi gerekmektedir. Yeni oluşan toplumsal kesimleri daha kolay ve daha sık kucaklaması gerekmektedir. Yeni toplumsal birliktelikle, toplumda karşılığı olan teşkilatlarla yola devam etmelidir. Bakıyorum teşkilatlarda toplumda karşılığı olmayan kişiler bulunmaktadır. Tüm teşkilatlarda değişim olmalı ama; toplumsal karşılığı ve toplumda sevilen insanlarla olmalıdır. 2. mevzu ise; yeni gelen teşkilatlarla eski teşkilatlar arasında siyasi çekişmeden mütevellit problem olması. Yeni gelen teşkilat eski teşkilat üyelerini hiçbir şekilde görmek istemiyor. Unutmayalım bu parti eski teşkilatların başarısı ile başarından başarıya koşmuştur. Bu parti bir dava partisidir. Şehirlerde saygınlığı olan, toplumun sevdiği kanaat önderleri parti teşkilatlarında yer almalıdır. Yoksa bu gidiş hayra alamet değil, halkın bünyesinin kabul etmediği kişilerle yoldaşlık yapmak partinin inişine sebep oldu” diye konuştu. 

ARDAHAN YAKINDA BÜYÜK YATIRIMLARLA TANIŞACAK

Ardahan’ın bahtsız bir şehir olduğunu söyleyen Dursunoğlu, “Ardahan gerek Türkiye’nin en doğusunda olan şehir olsun gerek coğrafik şartlarından bahtsız olmuştur ama biz bu durumu tersine değiştireceğiz. Dünya devlerinden Amkodor Holding ile yaptığımız anlaşmaların neticesinde Türki Cumhuriyetleri’ne gönderilecek bütün makinaların aksam ve parçalarının önemli bir kısmını Ardahan’da üreteceğiz. Yatırımlar Ardahan ve Erzurum’da yapılacak ve toplam yatırım tutarı: 13.000.000 $. Bu yatırımın %50’lik kısmı Ardahan’da yapılacak ve çalışacak elemanların tamamı yerel halktan seçilecektir. Buna ek olarak benim firmamla beraber bir firma daha Ardahan’da fabrika açmak için kolları sıvadı. Bürokratik işlemler tamamlandıktan sonra toplamda 3 fabrika açmak niyetimiz var. Bu şekilde Ardahan’a olan vefa borcumuzu da ödemeye çalışacağız. Amacımız Ardahan’ın makus kaderini değiştirmek” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu haber 1780 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • ali yamaç
  3 ay önce
  akparti millet vekili orhan atalay kamu kuluşlarına öz akrabalarını verdi
 • Serseri
  3 ay önce
  İnşallah istihdam artar böyle Ardahan’ın orijinal adamlara ihtiyacı var haberi bile heyecan***dırdık Ardahan’ın genci Ardahan’da çalışacak neden olmasın başarılar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Soruşturma başlatıldı
Soruşturma başlatıldı
Komşuda deprem paniği
Komşuda deprem paniği