Reklam
Hal Caddesi sakinlerinden Belediyeye çağrı

Hal Caddesi sakinlerinden Belediyeye çağrı

Karagöl Mahallesi Hal Caddesi sakinleri ve esnafı, Ardahan Belediyesine çağrıda bulunarak alt yapı çalışmalarından önce kanalizasyonun yenilenmesini istiyorlar.

21 Ağustos 2017 - 13:30
Reklam

Ardahan Belediyesi tarafından kent merkezinde başlatılan yol çalışmaları yoğun bir şekilde sürerken, Hal Caddesi esnafı ve sakinleri, yetersiz kaldığı gerekçesiyle İl Özel İdare’den Kura Nehrine yönelik yeni kanalizasyon hatlarının yenilenmesini istiyorlar. Bu bölgede 50 yıl önce yapılan küçük çaplı 200’lük kanalizasyon borsunun yetersiz kaldığını aktaran vatandaşlar, mevcut hatların eski olduğu için çürümüş olabileceği bu nedenle tıkanmalara yol açtığını öne sürdüler.  

Hal Caddesinde yapılan yeni iş merkezi ve diğer inşaatların mevcut kanalizasyon hatlarını kaldırmadığını belirten Cadde sakinleri, Ardahan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından burada analiz yapılmasını istediler.  Bu cadde de asfaltlama çalışması yapılmadan önce altyapı sorunlarının tamamen çözülmesini isteyen Cadde sakinleri, yağmur suları için bacaların yapılması, buraya en az 300’lük kanalizasyon atık borusunun döşenmesini ve yeni su baskınlarının yanı sıra lağım kokusundan kurtulmak istiyorlar.

Bu haber 2048 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ