DÜZELTME VE ÖZÜR


DÜZELTME VE ÖZÜR

26.11.2019 tarihinde sitemizde yayınlamış olduğumuz “Bu sese kulak verin” başlıklı haber ile TOKİ Mehmet Akif Ersoy ortaokulu müdürü ile ilgili bir takım iddialar içeren bir haber yayınlamıştık. Haberin yayınından sonra araştırmasının tam olarak yapılmadan ve kişi beyanına dayanan bir haber olduğunu düşünerek haberi yayından kaldırdık. Fakat haberin yayında kaldığı süre içerisinde okura ulaşmış olması nedeniyle ve devam eden süreçte konu içeriğini araştırma gereği duyduk.

Haberden sonraki süreçte yapmış olduğumuz araştırmalar ve görüşmüş olduğumuz öğrenci velileri tarafından “Müdüre hanımdan önce okulda ciddi bir başıboşluk olduğu ve Okul Müdürünün bu okula atandıktan sonra bu sürece müdahale ettiği, okulda Milli Eğitimin eğitim yuvası olmasına yakışır bir çalışma yaptığı ve öğrencilerin eğitim kalitelerinin yükseltilmesi için her türlü emeği verdiğini ve müdüre hanımdan önce bu okula çocuklarını göndermemek için her türlü çabayı sarf ettiklerini fakat müdüre hanım geldikten sonra çocuklarını bu okula aldıkları“ ifade edilmiştir. Yaptığımız araştırmada Ardahan’ın çocuklarına yakışır eğitim alması, vatanperver ve milli değerlerini bilen ve bu bilince ermiş nesiller olması, sınavlarda başarılı olmaları ve buradan sonra gidecekleri okullara donanım sahibi çocuklar olarak gitmeleri adına gece gündüz çalıştığını gördük.

Araştırması eksik yapılmış ve tek taraflı kişi beyanına (yalan ve iftira içerikli) dayalı yapmış olduğumuz haber nedeniyle, hayatını memleketimizin çocuklarına adamış, çocukların kaliteli bir eğitim alması için elinden geleni yapan, çalışkan ve vicdanlı müdüre hanımdan özür diler, çocuklarımıza vermiş olduğu emekten dolayı teşekkür ederiz.

ARDAHAN HABER