HANAK AK PARTİ’DE İHANET SUÇLAMASI


HANAK AK PARTİ’DE İHANET SUÇLAMASI

Ocak ayının ilk haftasında yapılması planlanan AK Parti Hanak İlçe Kongresi öncesi, partide guruplaşmaların yaşandığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta Ardahan’a gelerek Merkez, Hanak, Posof ve Damal’da partililer kongre öncesi görüşen 25 ve 26. Dönem Ak Parti Kilis Milletvekili ve Bölge Koordinatörü Reşit Polat, Hanak AK Parti İlçe Başkanın belirlenmesi için ön çalışma yaptı.

Delege seçimi öncesi Hanak’ta çok ciddi sıkıntılar ortaya çıktığı öğrenilirken, İlçe Başkanlığına aday olacağı konuşulan Taşdemir Çoban, Erhan Işık, Oktay Turan, Bülent Ulutürk, Tolga Polat, İlhan Aytan, Turgay Çelik, Yusuf Özdemir ve İlçe Başkanı Tanju Kilit’le özel bir ortamda görüşme sağladığı öğrenilen Bölge koordinatörü Reşit Polat’ın işin içinde çıkamadığı ileri sürüldü.

Bölge koordinatörü Polat’a İlçe Başkan adayının belirlenmesi için halka danışılması gerektiğini söyleyen bazı başkan adayları, partide yaşanan guruplaşmaların sağlıklı bir adayın ortaya çıkmasını engelleyeceğini ve partinin başarısız olmasına neden olacağını deklare ettiler.

Partide görevi olmadığı halde İlçe Başkanlığına aday olacağı konuşulan T. Ç’nin 30 kişiye yakın bir ihanet çetesi listesini Bölge koordinatörüne verdiği ileri sürülürken, bu olayın duyulması ardından Hanak AK Parti İlçe yönetiminin karışmasına neden oldu.

İHANETİ AÇIKLASINLAR

Öte yandan bazı partililer, İhanetin nasıl yapıldığı, ihanetin kime yapıldığı ve bu isimlerin kimler olduğu konusunda T. Ç’den açıklama bekledikleri ve hiçbir partilinin zan altında kalmaması gerektiğine vurgu yaptılar.