Yaşar Ekmekçi: Sevdamız Halilefendi!​​​​​​​


 Yaşar Ekmekçi: Sevdamız Halilefendi!​​​​​​​

31 Mart’ta yapılacak Mahalli seçimlerde Halilefendi Mahallesi Muhtar adayı olduğunu açıklayan 1921 Halilefendi Spor Kulübü Başkanı Yaşar Ekmekçi, mahallenin var olan sorunlarını çözeceğini dile getirdi.

Halilefendi mahallesinin Ardahan’ı kuran köklü, geniş E kapsamlı bir mahalle olmasına karşın şehircilik ve hizmet anlamında yeteri derecede hizmet almadığını, bununda mahallemizi temsil eden muhtarlığın çok önemli bir yerinin olduğunu aktaran Ekmekçi, “Halilefendi Mahallesi hizmetlerin en iyisini hak ediyor, biz bu işi biliyoruz, hizmet için yola çıktık. Takdir halkımızdır. Sevdamız Halilefendi, sloganıyla yola çıktık” dedi.

MUHTARLIK HİZMET BİNASI, ŞEHİTLİK DÜZENLENMESİ

Ekmekçi, Halilefendi Mahallesi için gerçekleştireceği çalışmaları şöyle açıkladı: “Mahallemize Muhtarlık Hizmet Binası yaparak vatandaşların muhtarla direk muhatap olup işlerini kısa sürede çözmelerine imkân sağlayacağız. Yine Muhtarlık bünyesinde iki adet taziye çadırı kuracağız. Mahallemizde bulunan Şehitlik mezarlığının çevre düzenlenmesi ve temizliğini yaparak koruma altına alacağız. Mahallemizin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olduğu için hayvanların su ihtiyacını karşılamak için Ramazan Tabyasında sulama kanalı yapacağız. Altyapı, çevre düzenlemesi, tarihi doku, ışıklandırma, bozuk yollar tespit edilerek ilgili kurumlarla işbirliğine gidilip bu sorunlar en kısa sürede çözüm bulacaktır. Mahalle gençliğimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için sosyal aktivitelere ağırlık verip daha çok spor yapmalarını teşvik edeceğiz. İhtiyaç sahibi aileleri tespit, onların yardımına koşup, çocukların sağlıklı bir eğitim alarak cumhuriyetimize sahip çıkmalarına katkı sunacağız. Mahallemizde barış kardeşliğin devamı ve huzurlu ortamın gelişmesi ve güzelleşmesi için Muhtarlığa talibim.”

Ardahan Haber - 23 Şubat