Metin Ekmekçi’den örnek mahalle sözü!


Metin Ekmekçi’den örnek mahalle sözü!

Ardahan’da yıllarca esnaflık yapan ve şehirde uzun yıllardır ikamet eden Metin Ekmekçi, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Karagöl Mahallesi’nden muhtar adayı oldu.

Örnek Mahalle sloganıyla yola çıkan ve seçilmesi halinde yapacağı proje çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Ekmekçi, Karagöl Mahallesi olarak büyük sorunlarının başında park sorunun yattığına temas ederek, mahallede çocukların oyun oynayabileceği bir sahanın olmadığını, bunun büyük bir eksiklik olduğunu dile getirdi.

Herkese eşit davranan, ayrımcılık yapmayan en önemlisi muhtarlığa siyaseti karıştırmayacağını ve farklı bir muhtar profili ortaya koyacağını açıklayan Ekmekçi, “Muhtarlık dönemimde ayrımcılık ve siyaset yapmayacağım. Pozitif bir bakış açısıyla vatandaşlara yaklaşıp her konuda yardımcı olacağım. İhtiyaç sahibi insanlara SYDV aracılığıyla yardımda bulunulması konusunda elinden gelen gayreti göstereceğim. Mahallemizde yeterince Park ve yeşil alan yok. Karagöl gibi büyük bir mahallede  ‘park var“ deniliyor ancak parklar mahalle merkezine çok uzaktalar. Bunun yanında bozulan yollarımız var, yolların yapılması için Belediye ile iyi bir diyalog kurarak yolların yapımı için gerekli girişimlerde bulunacağım. Mahallenin gözü kulağı olacağım. Barış huzur ve kardeşliği tesis edeceğim. Her kesimin muhtarı olacağım. Karagöl’de bakımsız bir şekilde duran mezarlık yerinin değiştirilmesini talep edeceğim. Burası güzel bir yeşil alan olabilir. Cadde ve sokaklarımızın ışıklandırılması başta olmak üzere gördüğüm tüm eksikliklerin giderilmesi için çalışacağım. Şeffaf ve hesap veren bir yönetim anlayışımız olacak. Bizim için liyakat ve temsiliyet önemlidir. Muhtarlık Hizmet Binasını inşa edip ören mahalle olacağız. 18. Madde mağdurlarının sorunlarına çare olacağız. Karagöl Mahallesi’nin güzelleştirilmesi için elinden gelen çabayı göstereceğim” dedi.

METİN EKMEKÇİ KİMDİR?

1962 Ardahan doğumlu olan Metin Ekmekçi, lise mezunu. Şehirde uzun yıllar esnaflık yapan Ekmekçi, mahallenin kanaat önderleri arasında gösteriliyor.