Reklam
Güler yüzlü Muammer Bozkurt’un ardından!

Güler yüzlü Muammer Bozkurt’un ardından!

Ardahan’ın 2 bin 581 rakımlı Bülbülan Yaylası'nda et lokantası işleten ve bölgede "Bülbülan Fatihi" olarak anılan Muammer Bozkurt, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

02 Temmuz 2018 - 21:44

Bülbülan yaylasında aniden geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Muammer Bozkurt'un ölümü başta köyü Bağdeşen (Kinzodamal) olmak üzere 7’den 77’ye kadar her kesi yasa boğdu.

Bülbülhan yaylasına gidenlerin uğrak yerleri arasında olan 'Muammer'in Yeri' adlı et lokantasını işleten Bozkurt, güler yüzlü ve samimiyetiyle müşterilerin gönlünde taht kurmuştu. Bozkurt'un ani ölümü Ardahan'da da üzüntüyle karşılandı. Merhum Muammer Bozkurt’un cenazesi Bağdaşen Köyünde sevenlerinin ve dostlarının katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.

2016 Yılı Eylül ayında gazeteci arkadaşlarımızla Bülbülan yaylasında ziyaret ettiğimiz Muammer Bozkurt’la o dönem sohbet etmiş ve çeşitli konular üzerinde değerlendirmelerde bulunmuştuk.

BÜLBÜHAN’DA KEBABIN MERKEZİ; MUAMMER’İN YERİ

Ardahan’a 35 kilometre uzaklıkta bulunan Bağdeşen köyüne ait Bülbülhan Yaylası bayramda vatandaşların akınına uğradı.

Ardahanlı vatandaşların çağ kebap yemek için uğradığı 2 bin 581 rakımlı Bülbülhan yaylasında yıllardır işletmecilik yapan Muammer Bozkurt’a ‘Muammer’in yeri’ isimli et lokantası, leziz çağ kebabıyla yaylaya uğrayan vatandaşların damak tadına hitap ediyor. Ardahanlı ve Artvinli vatandaşların Bayramını geçirmek için uğradığı Bülbülhan Yaylasında enfes çağ kebabıyla vatandaşların en çok tercih ettiği mekânlar arasında yer alan ‘Muammer’in Yeri’ isimli et lokantasında, ayrıca kuzu kavurma, Kuzu haşlama ile birçok yemek çeşidi bulunuyor.

Müşteriler memnuniyetle ayrılıyor    

20 yıldan beridir kış ayları hariç yaylada vatandaşların damak tadına hitap ettiklerini ifade eden et lokantası işletmecisi Muammer Bozkurt, “Günlük çağ kebabımız olmak üzere, kuzu haşlama, kavurma, kızartma ve diğer et çeşitlerimizle müşterilerimize hizmet veriyoruz. Yaylaya uğrayan her vatandaş muhakkak gelip çağ kebabımızın tadına bakıyor. Yaylamız Ardanuç’a yakın olması hasebiyle birçok Artvinli ve Ardanuçlu müşterilerimiz de leziz çağ kebabımızdan tadıyor. Aynı zamanda Ankara ve İstanbul’dan da bir çok önemli müşterilerimiz var.  İşletme olarak hizmette sınır tanımıyoruz. Yaylamız da müşterilerimize en iyi hizmeti vermek için çaba gösteriyoruz. Yaylamız müthiş doğası, yemyeşil alanlarıyla ve soğuk sularıyla yoğun rağbet görüyor. Bayramda birçok müşterimiz son derece memnun olarak ayrıldı. Kar yağmadan, kış gelmeden tüm Ardahanlıları yaylaya çağ kebap yemeye davet ediyorum” dedi.  

http://www.ardahanhaber.com.tr/bulbuhan-da-kebabin-merkezi-muammer-in-yeri/13358/  

 

Bu haber 1638 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Gündoğdu’nun adaylığı düşürüldü
Adnan Gündoğdu’nun adaylığı düşürüldü
Milletvekili Atalay: Göle kaledir, yıkılmaz
Milletvekili Atalay: Göle kaledir, yıkılmaz