Reklam
Gülcemal Fidan CHP’den adaylığını açıkladı

Gülcemal Fidan CHP’den adaylığını açıkladı

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel seçimlerinde Gülcemal Fidan, CHP’den İstanbul Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

06 Mayıs 2018 - 14:45

İstanbul Kartla Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Fidan, yerel yönetim alanında en başarılı isimler arasında gösteriliyor.

Yaklaşık 20 yıl Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ardahan Damal Belediye Başkanlığı görevini yürüten Fidan, 2014 Mahalli seçimlerinde Kartal Belediye Başkanlığına seçilmişti.

CHP’nin baraj altında kaldığı yıllarda bile parti çizgisinden ödün vermeden bölgenin çamurunu, karını kışını çeken Fidan’nın İstanbul’dan milletvekili aday adaylığını açıklaması Ardahan, Kars ve Iğdırlı hemşerilerimiz arasında heyecanla karşılandı ve sevinç yarattı.

Toplumsal sorunlara duyarlı, gerek Ardahan gerekse İstanbul’da sürekli hemşehrilerimizle bir arada olan, onların dertleriyle dertlenen, sevinçlerine ortak olan CHP İstanbul Milletvekili aday adayı Gülcemal Fidan, parti kimliğinin yanı sıra barış ve kardeşliği kendisine şiar eden bir isimdir.

İstanbul’da ikamet den Ardahan, Kars ve Iğdırlı hemşehrilerimiz, CHP’den İstanbul Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Gülcemal Fidan’a tam destek olacaklarını açıklarken, birçok STK ve dernek başkanlarının Fidan’a sahip çıkmasını istiyorlar. Fidan, yerel yönetimlerdeki başarısını bu sefer Türkiye Büyük Meclisi’nde taçlandırması bekleniyor.

HAK, HUKUK VE ADALET' MÜCADELESİ

 CHP’den İstanbul Milletvekilliği aday adaylığını açıkladıktan sonra başvurusunu gerçekleştiren Gülcemal Fidan: “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun adalet ve demokrasi mücadelesinde birlikte yürümek için 24 Haziran seçimlerinde CHP milletvekili aday adayı oldum. Önemli bir siyasi süreç yaşıyoruz, bu süreçte yıllardır emek verdiğim partimin iktidara gelmesi ve başarılı olması için mücadele edeceğim. 7’den 70’e tüm hemşerilerimizin sorunlarının çözümünde yanlarında olmak için adayım. Ben, kentimin insanını, kültürünü, zalimin karşısında, mazlumun yanında duruşunu biliyorum. Bir olacağız, diri olacağız; hep birlikte kazanacağız. Emek, barış ve adalet mücadelesini büyütmek için aday adayı oldum. Çocuk istismarına karşı mücadele etmek için, kadın tecavüzleri ve cinayetleriyle mücadele etmek için, çocuk işçi cinayetlerine son vermek için, emekten, barıştan, adaletten yana mücadele etmek için çalışacağım” dedi.

GÜLCEMAL FİDAN’I TANIYALIM:

30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde CHP listesinden 1. Sıra meclis üyesi seçilen, sonrasında yapılan görev dağılımında belediye başkan yardımcısı ve belediye başkan vekili olan Gülcemal Fidan, başarılı çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Eğitim Fakültesi mezunu olan Gülcemal Fidan, 1994 yılında henüz 30 yaşındayken Ardahan’ın Damal ilçesinde belediye başkanı seçildi ve 2014 yılına kadar aralıksız 20 yıl bu görevi devam ettirdi. Belediye başkanı olduğu dönemde Damal’ı sadece yurt içinde değil yurt dışında da tanıtan Gülcemal Fidan, yöresel kıyafetlerle  giydirilmiş  ‘’Damal Bebekleri’’nin 1996  yılında Japonya’da yapılan bir yarışmada el emeği kategorisinde ‘’Dünya Birincisi’’ olmasında başlıca pay sahibidir.

Belediye başkanı olduğu Damal’ın değerlerini gün ışığına çıkaran ve ilçesinin gerek yurt içinde gerekse yurt dışında tanınmasını sağlayan Gülcemal Fidan, her yıl Haziran ayının 15’den Ağustos ayının 15’ine kadar saat 18’den itibaren net olarak yaklaşık 20 dakika izlenen Karadağ'daki  Atatürk siluetinin tanıtımını ve bu sayede Damal’ın ciddi anlamda canlılık kazanmasını sağlamıştır.

Yurt dışındaki kardeş belediyeler ve AB fonlarından yararlanan Gülcemal Fidan  bu sayede Damal’a başta içme suyu şebekesi olmak üzere pek çok yatırım kazandırmıştır.

Yerelde olduğu gibi genel siyasette de başarılı bir isim olan Gülcemal Fidan, yıllardır CHP kurultay delegeliği yapmakta olup partinin tüzük komisyonunda görev almıştır. Bir dönem parti içi eğitmenlikte yapan Gülcemal Fidan, gerek eğitimci kişiliği gerekse Atatürk ilke ve devrimlerine bağlılığıyla parti içinde takdir edilen bir siyaset ve hizmet insanıdır. Kartal Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev aldığı ve Belediye Başkanı Altınok Öz'e vekalet etmeye başladığı günden itibaren kapısını herkese açan ve her kesimden Kartallıya eşit yaklaşan Gülcemal Fidan, 20 yılı aşan tecrübesi, gülen yüzü ve kendinden emin duruşuyla Kartal Belediyesi’nin yönetim kadrosunda önemli başarılara imza attı. Fidan, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel seçimlerinde CHP’den İstanbul Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Bu haber 5203 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Kamelettin suak
  1 hafta önce
  kendiside çantacı altınokun çantasını taşıdı başkan yardımcisi öldu şimdide aday olaymadı.
 • Nejdet Kanbir
  9 ay önce
  \'Çantacılar\'a ve onların peşinde koşanlara örnek olsun. Helal olsun. İnsan bulunduğu yerde yer doldurmalı!
 • murat
  1 hafta önce
  asıl çantacı sensin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Gündoğdu’nun adaylığı düşürüldü
Adnan Gündoğdu’nun adaylığı düşürüldü
Milletvekili Atalay: Göle kaledir, yıkılmaz
Milletvekili Atalay: Göle kaledir, yıkılmaz