Reklam
Gölenin Yardım Meleği: TÜRKAN ANNE

Gölenin Yardım Meleği: TÜRKAN ANNE

15 Mart 2019 - 11:44
Reklam

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı sonunda yapılan TEOG sınavıyla Fen Liselerine yerleşen Göleli 36 öğrenciye yılda iki defa burs veren İstanbul Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli, yardımsever kişilerden ve Göleli iş adamalarından öğrencilere kitap temini de sağladı. 

Göle ilçesine bağlı Koyunlu ( Kundik) Köyü Ortaokuluna Yardımcı kitap ve kaynak sağlayan Türkan Deli, öğrencilerin imkansızlıklarına çözüm üretmeye devam ediyor. 

BU DA ARDAHANLI TÜRKAN!

Hayatını kızların okuması için adayan ve Kardelenler projesiyle binlerce genç kızın okumasını sağlayan, geçtiğimiz yıllarda vefat eden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği eski Başkanı Tıp Doktoru Türkan Saylan’ın ‘Kızlar Okusun’ çabası kadınlara örnek oldu. 

İstanbul Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli de hayatını kız öğrencilerin okumasına adadı. 
Kız öğrencilere burs verilmesi için kermes bile düzenleyen Gölelilerin ‘Türkan Anne’ diye hitap ettikleri Türkan Deli, her yıl 36 kız öğrenciye burs temin ediyor. 

, “İstanbul Göle Kadın Meclisi olarak doğduğumuz coğrafyada öğrenci, veli ve anne olmanın zor ve çetin olduğunun bilinciyle çıktığımız bu yolculukta bizi yalnız bırakmayan, desteğini bizden esirgemeyen eğitim gönüllüleriyle birlikte çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yaşadığımız çağda iletişimin kolaylaştığı en uç kesimlere ulaşma kolaylığının olduğu coğrafyamızda okumayan çocuk kalmasın bilinciyle özellikle maddi koşulları uygun olmayan çocuklarımıza daha iyi koşullarda eğitim almaları için ne yapabiliriz diye mücadele veriyoruz. Okumayan, okutulmayan kız çocuklarına sahip çıkmalıyız. Bu bağlamda her yıl düzenli olarak kız öğrencilere burs temin ediyoruz. Yeter ki kızlarımız okusun tün çabamız gayretimiz bunun içindir” diye konuştu.  

Göle İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Özalp ve Şube Müdürü Tuncay Kızılateş ise Göleli Öğrencilere burs ve kitap gönderen Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli’ye eğitim camiası adına teşekkürlerini sundular. 

Bu haber 1672 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Engin Turan: Esnaf kan ağlıyor!
Engin Turan: Esnaf kan ağlıyor!
Mazlumlara Şefkat Eli
Mazlumlara Şefkat Eli