Reklam
Göleli kızlar okusun diye stant açıldı

Göleli kızlar okusun diye stant açıldı

21 Ekim 2018 - 20:20

Göleli kızlar okusun diye stant açıldıTamamen Kadın Meclisi’nin üyelerinin kendi imkânlarıyla  yaptıkları yöresel yiyecekleri satıp, buradan elde ettikleri parayı kız öğrencilere göndermeyi amaçlıyorlar.

Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli, “Biz, İstanbul Göle Kadın Meclisi olarak, yaklaşık iki yıllık bir STK’yız.Buradaki hedef ve amacımız, kültürümüzü yaşatmanın yanın da, Özellikle kendi doğdunuz coğrafyanın kanayan yarası olan, eğitim alanına da katkı sunmak. Bizim Coğrafya da Ana olmak, Kadın olmak ve Kız Çocuğu olmak çok zor. Bunun için  Göle’miz de, çok başarılı öğrencilerimiz var. Özellikle de kız öğrencilerimiz. Tüm faaliyetlerimizi eğitime katlı üzerinde  yapıyoruz. Yaklaşık 40 Kız Öğrenciye burs veriyoruz. Bu sayıyı yüzlere, binlere çıkarmak istiyoruz. Buradan elde ettiğimiz gelirin tamamını kız öğrencililerimizin eğitimine katlı sunmak için gönderiyoruz. Biz de, bu tanıtım günlerin de, hem Öğrencilerimize destek olmak hem de yöresel kültürümüzü tanıtmak için geldik. 

Yöresel kültürümüz de ne vardır? 

Aslında çok zengin bir mutfak  kültürüne sahip değiliz. Pişimiz, Mafişimiz, Kesme aşımız, ketemiz, lokumumuz ve Helva’mız var. Bunları kadın Meclisi Üyeleri'mizle imc üslüyle pişirip değerli hemşerilerimize ikram edeceğiz, Onların sağlamış oldukları katkıları doğduğumuz  coğrafyada ki öğrencilerimize göndereceğiz. Bu nedenle hemşerilerimizden çok yüksek bir beklenti içindeyiz. Bizim yöre  insanlarımız bu konuda çok duyarlı olduklarını da biliyorum. Onların ufacık bir katkısı, hiç yüzlerini görmedikleri, hiç tanımadıkları kız çocuklarımızın yüzüne tebessüm olarak yansıyacaktır. Bu nedenle herkesten destek ve katkılarını bekliyoruz. Teşekkür ediyoruz” diyerek herkesi stantlarını ziyaret etmeye çağırdı.
 

Bu haber 1729 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İlyas ANAÇ
    1 yıl önce
    Türkan hanım ellerinize sağlık çalışmalarınızda sonsuz başarılar dilerim.Gerçekleştirdiğiniz etkinlikler ile elde edilen geliri ihtiyacı o*** kız öğrencilerimize burs verilmesinin sağ***ması çok güzel ve hayırlı bir iştir.abauna inanmamak mümkün deyildir.Kadın Meclisimizin üyeleri özelliklede ev hanımları organik olarak HINKAL (MANTI), HELVA,KETE ve diğer ürünleri yapıp devamlı satışının gerçekleştirilmesi mümkün deyil mi?Gerçekleştirilirse geliriniz daha çok artar kanaatındayım.Me dersiniz en güzel sağlıklı neşeli huzurlu başarılı mutlu günler hepimizin olsun esen kalın ALLAH\'a emanet olun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GENÇ PARTİ KADIN KOLLARINDAN MORAL ZİYARETİ
GENÇ PARTİ KADIN KOLLARINDAN MORAL ZİYARETİ
TALIBOV’UN TALİMATIYLA ÖĞRENCİLERE 1 AYLIK ERZAK
TALIBOV’UN TALİMATIYLA ÖĞRENCİLERE 1 AYLIK ERZAK