Reklam
GÖLE’NİN İLK KADIN MUHTARI

GÖLE’NİN İLK KADIN MUHTARI

04 Nisan 2019 - 12:48

31 Mart Yerel seçimlerinde Göle’de bir ilk yaşandı ve Tahtakıran Köyünde Suriye Karakoyun Göle’nin ilk Kadın Muhtarı seçilerek tarihe geçti.

Tahtakıran’ın ilk kadın muhtarı olan Suriye Karakoyun, ilçe tarihindeki yerini alırken Göle’de de kadınlar için örnek oldu.  1954 doğumlu olan Suriye Karakoyun ortaokul mezunu.

İlçede ilk defa bir kadının muhtar olduğunun altını çizen Suriye Karakoyun, "ilk çalışmam köyümüzün okuluna ana sınıfı oluşturmak.  Bunun yanında köy içi kilit parke çalışması, hayvancılıkla uğraşan köylümüz İçin demirden ağıl, okul kaloriferi sisteminin yapılması, yayla su sorunu gibi birçok problemi çözeceğim. Köyüm İçin ne gerekirse yapacağım, bana oy veren veya vermeyen ayrımı yapmaksızın köylü vatandaşlarıma hak ettiği değeri vermeye hazırım. Ben bu yarışa kadın olarak girdim. İlginç tarafı yaşlı amcalarımızdan tutun kadın erkek, genç çocuk çoğu bana destek çıktı. Çok mutluyum. Seçimden sonra seçmenlerim kapıya kadar gelip muhtarlığımı kutladı. Bana oy veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Ardahan’da daha önce Posof İlçesine bağlı Baykent Köyü’nde kadın muhtar adayı Özgül Önder ile Posof Merkez Mahallesi muhtarı Emine Vefa bir ilki gerçekleştirerek Posof’ta muhtar olmuşlardı.

Bu haber 3022 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 3 Yorum
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KGK AVRUPA’DA
KGK AVRUPA’DA
GENÇ PARTİ, 3 KONUDA KARARINI AÇIKLADI
GENÇ PARTİ, 3 KONUDA KARARINI AÇIKLADI