Reklam
GÖLE-FED’ de Ertekin Baysan güven tazeledi

GÖLE-FED’ de Ertekin Baysan güven tazeledi

03 Haziran 2019 - 16:40

İstanbul Göle Dernekler Federasyonu 2. Olağan Genel Kurulunu yaptı. Ertekin Baysan yeniden Genel Başkan Seçildi.

İstanbul Göle Dernekler Federasyonu 2. Olağan genel kurulunu Esenyurt Belediyesi Kültür merkezinde barış ve kardeşlik havasında gerçekleştirdi. Genel Kurula Mevcut GÖLE- FED Genel Başkanı Ertekin Baysan ve Göle Kuytuca Köy Derneğinin eski Başkanı Gökhan Karakoyun yarıştılar.

31 oy fazla alan Baysan yeniden Genel Başkan seçildi. 26 Mayıs’ta yoğun ilgi ve katılım içerisinde gerçekleşen Genel Kurul ’da konuşan önderler, yeni bir Göle örgütlenmesi güçlü bir Göle lobisi vurgusu yapıldı. Bayanlarında yoğun katılım sağlandığı Genel Kurulun Divan Başkanlığına Günay Kaya, Divan Başkan yardımcılığına Mustafa Küpeli, Divan Başkan Yardımcılığına Gürsel Doğru, kâtip üyeliğine Mikail Kırbayır, Türkan Deli, İsmet Bulut ve Şarap Önal getirildi.

SİYASİLER PROTOKOLDE YERİN ALDI

Yoğun katılımın olduğu Genel Kurula, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Ardahan Milletvekili Prof Dr. Orhan Atalay, Ardahan Kültür evi Başkanı Efrail Cifçi, Türk halk müziği sanatçısı Mine Kuş, Ankara Ardahan Dernekler Federasyon Genel Başkanı Ergüder Şimdi, Başkan Yardımcısı Dilek Özel, Esenyurt Belediyesi eski Meclis Üyesi Akan Deli, Bahçelievler Belediyesi Meclis Üyesi Yalçın Avcı, Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi Togay Çoban, Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi Duygu Koç, Sultangazi Belediyesi Meclis Üyesi Yarcan Tan, CHP Sultangazi İlçe Başkanı Hayatı Bozkaya, Göle Dernek Başkanı Bülent Sarıtac, Göle Derneğinin Eski Başkanlarından Hanifi Öztürk, Nurettin Sarıpolat, Asım Karabacak, Yusuf Durak, Asım Karabacak, Mehmet Şimşek, Bülent Sarıtaç, Ankara Ardahan Derneği Başkanı Yücel Aktaş, Ankara Samandöken Köyü Dernek Başkanı Enver Erdaş, Göle’nin renkli simalarından Mikail Kırbayır, Muhittin Özbay, Turgut Samancı, Veysel Karatay, Öztürk Sarıtaç, Öztürk Polat, Ali Şirin, Tuncer Avcı, Ankara Dernekler Federasyonunu kadın kolları Başkanı Canan Avşar Uzun, 30’zun üzerinde Göle Köy Dernek Başkanları ve 444 Delege Katıldı.

LİDERLER GÜÇLÜ GÖLE DEDİ

Genel Kurulda konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Gölelilerin örgütlenmesi beni sevindiriyor dedi. Belediye bakan seçilmesinde emek veren destek veren Kars Ardahan Iğdır ve Özellikle Göleli hemşerilerime teşekkür eden Başkan Bozkurt, “ 5 yıllık görevimde bütün Esenyurt’luların Belediye başkanı olacağım ama sizi asla utandırmayacağım” dedi.

Birik ve beraberliğin önemine değinen Bozkurt, “ Merak etmeyin her şey güzel olacak” demesiyle salonda dakikalarca alkış aldı.

VEKİL ATALAY’DAN GÜÇLÜ BİR GÖLE VURGUSU  

Daha sonra konuşan Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ise, “Göleliler uzun yıllar örgütlü bir toplum olarak yaşıyorlar. Göçten sonra en yoğun yaşadıkları Esenyurt İlçesidir. Göle Dernekler Federasyonu çatısı altında buluştuğunu görmek bendi sevindirdi Genel Kurulumuz hayırlı olsun” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Göleliler Güçlü bir göle toplumun oluşması için tecrübelerini aktırdılar. 5 Saat süren Genel kurulda GÖLE- FED Genel Başkanı Ertekin Baysan ve Göle Kuyutuca Köy Derneğinin eski Başkanı Gökhan Karakoyun yarıştılar.

Ertekin Baysan 31 Oy farkla yeniden genel başkan seçildi. Seçimi kazanan Ertekin Baysan rakibi Gökhan Karakoyun’u yanına alıp elin kaldırması Gölelileri sevindirdi.

Bu haber 1067 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLK KAR TRENİ, ÇILDIR’A GELDİ
İLK KAR TRENİ, ÇILDIR’A GELDİ
FİDAN ATMACA’YA YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ ÖDÜLÜ
FİDAN ATMACA’YA YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ ÖDÜLÜ