Reklam
Getir projeyi götür %70 hibeyi!

Getir projeyi götür %70 hibeyi!

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Hakan Kalender beraberinde Destek Hizmetleri Genel Koordinatörü Ramazan Çelebi ile birlikte 09 Şubat 2018 tarihinde Ardahan İl Koordinatörlüğünü ziyaret etti.

19 Şubat 2018 - 00:58 - Güncelleme: 19 Şubat 2018 - 03:02

Personel ile tanışan Kalender, Kurum binasında incelemelerde bulundu. İl Koordinatörü Yusuf Güder şimdiye kadar yapılan ve yapılması planlanan faaliyetler hakkında Başkan Kalender’i bilgilendirdi. 

Kurumdaki programın ardından Hakan Kalender, Ramazan Çelebi ve Yusuf Güder Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez’i makamında ziyaret etti.

Kurum faaliyetleri hakkında Vali Bilmez’i bilgilendiren Kalender:” Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi kapsamında fide fidan yetiştiriciliği, tıbbi ve aromatik bitkiler, mantar yetiştiriciliği,  süt bitkisi yetiştiriciliği, arıcılık, konaklama tesisleri, yeme-içme tesisleri, zanaatkarlık, et ve süt işleme tesisleri, su ürünleri yetiştiriciliği, yenilenebilir enerji tesisleri ve makine parkları sektörlerinden yapılacak başvuruları almaya başladık. 15 Mart 2018’e kadar devam edecek başvuru süreci sonunda, faydalanıcılara belirtilen sektörler için % 65 oranında hibe vereceğiz. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, kaz ve manda yetiştiriciliği projeleri içinse 01 Mart 2018 tarihinde başvurular başlayacak olup 05 Nisan 2018’e kadar süreç devam edecek. Kurumumuz, hayvancılık projeleri için % 40-70 aralığında değişen hibe oranları ile Ardahan’a modern sürdürülebilir tesisler kazandırmayı hedefliyor” dedi.

Vali Bilmez, TKDK’nın Ardahan’daki faaliyetlerinden memnun olduğunu belirterek, Kalender’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

BAYDAR'A TKDK HİBESİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ardahan İl Koordinatörlüğüne 2 proje sunan ve hemen kabul edilen Ak Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar’ın şanslı olması dikkatlerden kaçmıyor.

Bu haber 991 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göle’de CHP, Halil Aras’la bir adım önde
Göle’de CHP, Halil Aras’la bir adım önde
Hanak’ta Necat Tuna heyecanı
Hanak’ta Necat Tuna heyecanı