Reklam
Reklam
FIRIN VE BERBER, PAZAR GÜNÜ NÖBETÇİ OLACAK

FIRIN VE BERBER, PAZAR GÜNÜ NÖBETÇİ OLACAK

02 Mayıs 2019 - 21:32
Reklam

Sevdamız Ardahan Derneği Başkanı Levent Pehlivan tarafından, Ardahan’da Pazar günleri ekmek çıkmamasını protesto etmesi ardından Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir harekete geçti.

Ardahan’da Pazar günleri nöbetçi berber ve fırın uygulamasını hayata geçirmek için çalışmalara başlayan Başkan Demir, konuyu Belediye Meclis toplantısında gündeme alarak nöbetçi uygulamasını başlatacak.

Ardahan´da uzun süreden beri fırınların kapalı olması kararı iptal edildi, böylece fırınlar Pazar günleri de açık olacak.

Ardahan halkının Pazar günleri bayat ekmek yememesi için toplanan STK Başkanları ve fırıncı esnafı Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir´i ziyaret etti. Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç, Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Ardahan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Asım Özer, Ardahan Fırıncılar Derneği Başkanı Âdem Namligöz ve fırıncı esnafı Pazar günleri Ardahan´da fırınların kapalı olmasından dolayı, Belediye Başkanı Faruk Demir´i ziyaret edip fikir alışverişinde bulundular.

Ardahan´da fırınların kapalı olması uygulamasına vatandaşların tepki göstermeleri geçte olsa karşılık bularak alınan karar iptal edilerek fırıncı esnafının pazar günleri de işyerlerini açmaları kararlaştırıldı. Konuyla ilgili Ardahan Belediye Meclis üyelerinin önümüzdeki günlerde toplanıp bu yönde karar alacağı öğrenildi. 

Bu haber 1786 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • fırat
  2 ay önce
  sevdamız Ardahan derneği başkanı levent pehlivana sorunlardaki atılgan duyarlılığı çin teşekkürler.
 • yasin KAYIKÇI
  2 ay önce
  Bu uygulama güzel tebrik ediyorum. Düşünün ilçelerde fırınlar açık berberler açık bizde Kapalı. Birde ücreti belirleyin birazda denetimler artsın her şey yoluna girer
 • erman
  2 ay önce
  başkan ak partiliyim ve bu hareketini inan çok sevdim, helal olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KOÇLAR OTOMOTİVDEN BİLGİSAYARLI HİZMET
KOÇLAR OTOMOTİVDEN BİLGİSAYARLI HİZMET
AYI ÇÖPÜ PAYLAŞMIYOR! GELMEYİN
AYI ÇÖPÜ PAYLAŞMIYOR! GELMEYİN