Reklam
Faruk Demir: Avrupa, Ardahan’ı konuşacak!

Faruk Demir: Avrupa, Ardahan’ı konuşacak!

09 Ocak 2019 - 22:36
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Belediye Başkan Adayı Faruk Demir, Kongre Caddesi üzerinde yer alan Ardahan Basın Yayın Radyo Televizyon Ltd. Şti. bünyesinde yayın yapan 23 Şubat Gazetemizi ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

CHP'nin yerel seçimlerde özellikle Ardahan'da iddialı olduğunu söyleyen Başkan Adayı Demir, "31 Mart gecesi CHP'nin kazanması gerekmektedir. Çünkü Ardahan hak ettiği noktada değil. Her gün göç veren bir il konumundadır. Farklı bir Belediye Başkanı olacağım. 30 yıldır siyaset ve sanat camiası içerisindeyim. Tüm birikimlerini, tüm enerjimi Ardahan için harcayacağım. Ardahan Belediyesinin kendi kaynaklarıyla ayakta durduğu bir belediye haline getireceğim. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

PROJELERİMİZİ AÇIKLAYACAĞIZ

Demir, Ardahan'ın topyekûn kalkınması için kaynakları harekete geçirecek bir anlayışa sahip olduklarını ifade ederek şöyle devam etti: "Yeni dönemde CHP’li Ardahan Belediyesi yapmakla yükümlü olduğu rutin belediye işleri yani yol, su, kaldırım, park, bahçe, bağ dışında artık Ardahan’ın topyekûn kalkınması için kaynakları harekete geçirecek bir anlayış içerisinde olacağız. Eğitimde, sağlıkta, turizmde, ticarette ve sanayide yatırımı Ardahan’a çekmek için projeler geliştireceğiz. Türkiye ve dünyadaki yatırım, finans, ekonomik çevreleriyle Ardahan kaynaklarını buluşturacağız. Bir yatırım ve ARGE grubu oluşturmak zorundayız. Çünkü ekonomik kalkınma olmadan bölgede insanımızı tutmak mümkün değil. İstediğiniz güzellikte yolu yapın, istediğiniz güzellikte suyu getirin ama eğer doğduğu yerde bir çocuk doymuyorsa ve onun altyapısını hazırlayamıyorsa yöneticilerin orada başarıdan söz etmesi mümkün değildir” ifadesini kullandı.

Komşu ülkelerle iş biriliği içerisine girerek Kafkasya Birliğini kurup, bu ilişkiler sayesinde Ardahan’ı dünyaya tanıtacağız diyen Faruk Demir: “Heyetler halinde Gürcistan, Azerbaycan ve Ermenistan’a ziyaretler gerçekleştirip ticaretten sanayiye kadar birçok koldan iş birliği anlaşması gerçekleştireceğiz.

İlimizi, marka şehir yapıp yeni bir Ardahan kuracağız. Örnek bir Ardahan inşa edip her kes örnek belediyeciliğimizi konuşacak. Kura Nehri’nin ıslahı ve turizme kazandırılması için Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’le görüşme sağladık ve Sayın Başkanımız proje çalışmasına başladılar.  Kura, Porsuk kadar güzel ve temiz akacak. Ardahan şehrimizle ilgili projelerimizi kamuoyuna açıklayacağız. Ardahanlı hemşerilerimizin desteğini bekliyorum" şeklinde konuştu. 

Bu haber 1487 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ