Reklam
Erdal Başdemir’den flaş açıklamalar!

Erdal Başdemir’den flaş açıklamalar!

10 Ekim 2018 - 18:17
Reklam

AK Parti’den Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Ardahan Üniversitesi İdari Mali İşler Daire Başkanlığı Şube Müdürü Erdal Başdemir, gazetemize özel açıklamalarda bulunarak yaklaşık 2 yıldır Başkanlık seçimleri için çalışmalarını sürdüğünü, şehir ile ilgili 16 tane özel proje geliştirdiğini, Başkan olduğu takdirde bunları hayata geçireceğini ifade etti.

Ardahan Üniversitesi’nde, şehrin nabzını tutan deneyimli gazetecilerinden Özkan Karakaya, Sezgin Uygar, Şenol Kirman ve Talip Şahin Şirin’i ağırlayan Müdür Başdemir, son 11 aydır 200 kişilik özel bir ekiple seçim çalışması yürüttüğünü, ev ve aile ziyaretleri gerçekleştirdiğini ifade etti.

ARDAHAN’IN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK 16 HAZIR PROJEM VAR

Ardahan’da toplumun tüm kesimlerine kucaklayacağını ifade eden Erdal Başdemir açıklamasında şunları ifade etti: “Toplumun tüm kesimlerinin adayı olmak istiyorum. Sağcısı solcusu, Türkü Kürdü’yle herkesin adayı olup eşit çerçevede yaklaşacağım. Eğer ben Ardahan Belediye Başkanı olmak istiyorsam gerçekten hoşgörü ve adaleti sağlayacaksam Allah bana bu görevini nasip etsin. Yoksa Belediye Başkanı olduktan sonra bana oy vermemiş gibi bir yaklaşımla insanlara muamele edeceksem, Allah bu görevi bana nasip etmesin. Kazandığım gün herkesin Belediye Başkanı olacağım. Ardahan küçük bir şehir, herkes birbirini tanıyor birlik ve beraberliği sağlamak zorundayız.  Şehirde yarım kalan projeleri tamamlayacağız. 2 yıldır özel ekibimle Belediye Başkan adaylığına hazırlanıyorum. 11 aydır Ardahan şehrini analiz ediyoruz. Ardahan’ı geliştirebilecek 16 hazır projem mevcuttur. Bu projelerde gençlerle ilgili projelerimizde var. Sağlık, eğitim ve esnafımıza yönelik ciddi projelerimiz mevcut. Zamanı geldiğinde bu projelerimizi de açıklayacağız.”

HOŞGÖRÜ VE NEZAKET İÇERİSİNDE OLACAĞIZ

Ardahan’da hoşgörü ve nezaket içerisinde bir seçim çalışmasını gerçekleştirmek istediklerini ifade eden Başdemir, “Hoşgörü ve nezaket içerisinde bir seçim çalışması geçirmek istiyorum. Ben, benden önceki Belediye Başkanlarını hiç eleştirmedim. Onlara her zaman saygım vardır, onlarında bu şehrin gelişmesinde emeği vardır. Bizim kesinlikle kutuplaşma ve kamplaşma içerisine girecek tutumumuz olamaz.  Gerektiğinde önceki Belediye Başkanlarının isimleri de bazı projelerimize vereceğiz. Ardahan halkı bize oy verirse bizi layık görürse hizmet vereceğiz” dedi.

ARDAHAN’IN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJELER

Başdemir sözlerinin devamında şunları söyledi:

 “Kura Nehri üzerinde hidroelektrik santral kullanacağız. Eski Ardahan’ı restore edeceğiz, yeni bir Ardahan inşa edeceğiz. Büyükşehirleri kendimize örnek alacağız. Nasıl yapacağız bunu? Kuzey ve güney çevre yolunun sağını solunu imara açacağız. Ayrıca Kura Nehri’nin karşısını imara açacağız. Söz konusu yerleşkelerde yeni imarlar oluşturulacak. Tabi bunlar alt yapı sorunu olmayan park bahçe sorunu olmayan yerleşkeler olacak. Bununla ilgili ciddi bir çalışma başlatacağız. Ardahan’da belli bazı noktalarda sorun oluşmuş durumda. Özellikle 18 madde uygulaması dolayısıyla Karagöl mahallesinde halkımızın ciddi problemleri var. 18 madde ile ilgili yasal çerçevede oluşan boşluklardan yararlanıp vatandaşın bu problemini çözmeye çalışacağız. Bir de 18. Madde uygulanmasında vatandaşa kendi arsası kendisine satılması söz konusu ve bir de çok yüksek rakamlarla. Biz bu rakamları daha sembolik bir yere çekip vatandaşın sorunu çözme yoluna gideceğiz.”

EĞLENCE MEKÂNLARI ŞEHİR DIŞINA ÇIKARILACAK

‘Apartmanlar altında gazino problemini ortadan kaldıracağız’ diyen Başdemir, “Gazinoları şehir dışına çıkartacağız. Yani vatandaş ailesiyle gece sokaklarda rahat dolaşabilecek. Bununla ilgili huzur zabıtası ekibi oluşturacağız. Alkol ruhsatı alan bu eğlence mekânlarının şehir içinde olmaması gerekmektedir ve bunun gibi hazırladığımız 16 projemiz var. Bunların tamamını zamanı geldiğinde açıklayacağız. Ardahan şehri huzur şehri olmalı. Her etnik grup bir araya gelip hasbıhal etmeli. Bir belediye başkanı bunları sağlamalı halkın gönlünü kazanmalı. Devletin bize sunduğu imkânlar doğrultusunda hareket edip kimseye ayrımcılık yapmadan herkese eşit mesafede ulvi görevimiz olmalıdır değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber 1969 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 3 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Engin Turan: Esnaf kan ağlıyor!
Engin Turan: Esnaf kan ağlıyor!
Mazlumlara Şefkat Eli
Mazlumlara Şefkat Eli