Reklam
Emniyet, çocuklara sporu sevdiriyor

Emniyet, çocuklara sporu sevdiriyor

30 Aralık 2018 - 23:48
Reklam

Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü, gençlerin ve öğrencilerin suça buluşmasının önüne geçmek için sportif faaliyetlere ağırlık veriyor. Bu kapsamda Müdürlük içerisinde yer alan halı saha tesisi öğrencilere ücretsiz tahsis edilirken, aynı zamanda okullarda öğrencilere salon futbolu ortamı sağlandı.  

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Gençlerin ve çocukların spor yapmalarının en büyük ödülü uyuşturucu kullanımı ve suça sürüklenme oranlarındaki ciddi düşüş olduğuna dikkat çekilerek, “Yapılan araştırmalara göre spor yapan çocuk ve gençlerin suça bulaşma oranları %74 oranında düşmektedir. Bu bağlamda, Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Müdürlüğümüz içerisinde bulunan halı sahanın ilimiz genelinde bulunan okullara tahsis edilerek sosyal sorumluluk çerçevesinde; gençlerimize spor yaptırmak, sporun bir dostluk, arkadaşlık ve eğlence aracı olduğunu göstermek, beraber güzel dakikalar paylaşarak, polislik mesleğini tanımalarını sağlamak amaçlanmıştır. Bu kapsamda ilk aşamada her hafta sonu belirlenen saatlerde Şehit Uzman Çavuş İbrahim Erdoğan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesine Salon Futbolu   (FUTSAL) takımına tahsis edilerek gençlerin sporu yaşam biçimi haline getirmeleri sağlanacaktır” denildi. 

ÖĞRENCİLERDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Bilgilendirme Önleme Faaliyetleri Bürosunca, "Mutlu Yarınlar İçin Hep Birlikte Projesi" ile 7-9 Aralık tarihinde Çanakkale ve İstanbul'un tarihi yerleri gezdirilen orta öğretim öğrencileri, Ardahan İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş'a teşekkür ziyaretinde bulundu.
Geziye katılan toplam 20 öğrenci ve öğretmenleri, Ardahan Milli Eğitim Müdürü Fikret Çerkezoğlu ile Taş'ı makamında ziyaret ederek, kendisine çiçek takdim ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Taş, "Öğrencilerimiz, yani gençlerimizin bizim tarihimizde önemli yere sahip olan yerlerimizi gezmeleri ve oralar hakkında bilgi sahibi olmaları bizim için son derece önemli. Çünkü bizim amacımız bilinçli ve tarihi bilen bir gençlik yetiştirmektir. Bu nedenle bize düşen bu tür etkinlikleri sürekli yaptırmaktır. Sizin buraya gelmeniz de mutluluğun ifadesi olmuştur. Bu da bizi sevindirdi." dedi.
Çerkezoğlu da öğrenciler adına Taş'a teşekkür ederek, öğrencilerin ziyaretten çok olumlu etkilendiklerini aktardı, emeği geçen TEM Şube Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti.

Haber Merkezi

 

Bu haber 445 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göle’yi yasa boğan ölüm!
Göle’yi yasa boğan ölüm!
Ziraat Odasından önemli duyuru
Ziraat Odasından önemli duyuru