Reklam
Ekonomi Bakanlığı Destekleri toplantısı düzenlenecek

Ekonomi Bakanlığı Destekleri toplantısı düzenlenecek

Nisan ayının başında yapılan Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerini ikinci defa kazanan Çetin Demirci, görev dağılımı ardından çalışmalara başladı.

12 Nisan 2018 - 18:03

14 Nisan Cumartesi günü Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kadir Bal,Genel Müdür Ö. Volkan Ağar, Genel Müdür Yardımcısı Cavit Özdem, Genel Müdür Yardımcısı Murat Alıcı, Genel Müdür Yardımcısı Hakkı Karabörklü, Daire Başkanı Hasan Murat Nesimoğlu, Daire Başkanı Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Hasan Murat Nesimoğlu, DAİB - Şube Müdürü Hikmet Maraşlı’ın katılımıyla Ekonomi Bakanlığı Destekleri istişare toplantısı düzenlenecek.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Demirci: “Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kadir Bal başkanlığındaki bakanlık heyetinin katılımları ile ''Ekonomi Bakanlığı Destekleri ''istişare toplantısı gerçekleştirilecektir. Bu toplantı kapsamında üyelerimize; Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen desteklerin doğrudan anlatılması ve firmalarımızın ihracat, ithalat, yurtiçi/yurtdışı yatırım, serbest bölge ve ürün güvenliği denetimi konularında karşılaştıkları sorunlara çözüm önerileri getirmeyi amaçlamaktadır” dedi.

Toplantının Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunun da yapılacağını aktaran ATSO Başkanı Demirci, 14 Nisan Cumartesi günü saat 10:00-12:00 arasında üyelerinin bu önemli toplantıya katılmalarını istedi.

YENİ TEŞVİK YASASI YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, yeni teşvik yasasının yürürlüğe girdiğini de açıkladı. Başkan Demirci: “İstihdam teşviklerine ilişkin yasal düzenlemeleri içeren 7103 sayılı kanun tbmm'de kabul edilmiş 27.03.2018 tarihli ve 30373 sayılı 2.mükerrer resmi gazete 'de yayımlanarak yürürlüğe girdi” dedi.

Teşvik yasası ile ilgili bazı önemli ayrıntılara da yer veren Demirci: “Geriye dönük istihdam teşviklerinden yararlanabilirsinizin. Torba kanunun yürürlüğe girdiği 1 Nisan tarihinden önceki dönemde tüm şartları taşıdığı halde 5510 sayılı 4447 sayılı, 6111 sayılı kanun veya diğer kanunlarla sağlanan istihdam prim teşviki, destek ve indirimlerinden yararlanmamış üyelerimizin en geç 31 Mayıs'a kadar Sosyal Güvenlik Kurumu'na yazılı olarak başvurması gerekiyor. 1 Haziran 'dan sonra gerekli tüm koşulları sağlayan üyelerimiz, istihdam teşviklerinden yararlanılmayan dönemi takip eden 6 ay içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu'na müracaat etmesi şartlarıyla başvuru tarihinden yönelik en fazla 6 aya ilişkin olmak üzere yararlanılmamış olan istihdam prim teşviki destek ve indirimlerinden yararlanabilecektir” şeklinde konuştu.

Bu haber 1139 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göle’de CHP, Halil Aras’la bir adım önde
Göle’de CHP, Halil Aras’la bir adım önde
Hanak’ta Necat Tuna heyecanı
Hanak’ta Necat Tuna heyecanı