Reklam
EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

30 Ağustos 2019 - 17:30

Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Örgütü, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Milli Egemenlik parkında kutlama töreni düzenledi.

CHP Ardahan İl Başkanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97.yıl dönümünü için düzenlediği basın açıklamasına, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, Ardahan Belediye Başkan Vekili Kemal Aktaş, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyüykkaya, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, Merkez İlçe Başkanı Vedat Temel, Merkez İlçe eski Başkanlarından Kadir Sinan Onay ve Nehir Ziya Alparslan, CHP Göle İlçe Başkanı Tekin Aydın, CHP Damal İlçe Başkanı Ali Çaylar, CHP Çıldır İlçe Başkanı Nevzat Şirin, CHP Hanak İlçe Başkanı Katip Ayık, CHP gençlik Kolları, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra, STK Başkanları ve partililer hazır bulundu.

30 Ağustos 1922 de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Başkomutanlık Meydan Muharebesi savaşı Türkiye halklarının yeniden dirilişidir diyen CHP Ardahan İl başkanı Yalçın Taştan, “30 Ağustos 1922 tarihi Türkiye halklarını esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı kadınıyla, çocuğuyla, ordusuyla top yekûn verdiği bir savaşın ve ulusal benliğinin kurtarıldığı zafer destanının yazıldığı gündür” dedi.  

30 Ağustos Zafer Bayramının 97.Yıl dönümü ülkemizin milli birlik ve beraberliğinin kenetlendiği gündür diyen Taştan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Rahmetli araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu’nun dediği gibi devleti devlet, orduyu ordu, halkı halk, Cumhuriyeti Cumhuriyet, devrimi devrim yapan o görkemli 30 Ağustos zaferidir. Bir kez daha diyoruz ki bize bu toprakları kanlarıyla canlarıyla vatan yapan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm istiklal kahramanlarımızı saygıyla, şükranla anıyoruz. Bu gün ülkemiz üzerinde oynanan emperyalist oyunlara karşı CHP olarak her türlü darbeye, hukuksuzluğa, adaletsizliğe, diktatörlüğe ve faşizme karşı olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Yurtta sulh cihanda sulh” ilkeleri doğrultusunda ülkemizde demokrasinin, hukukun, adaletin, özgürlüğün, parlamenter demokratik laik sistemin kurumsallaşması için daha çok çalışmalıyız. 81 milyon insanın refah içinde yaşaması, Türkiye’mizde bir tek çocuğun yatağa aç girmeyeceği, anaların gözyaşlarının dineceği, kadın cinayetlerinin yaşanmayacağı adil bir düzeni kuruncaya kadar var gücümüzle mücadele edeceğiz. Bu temennimizi halkımızın önünde ilan ediyoruz. Unutmamalıyız ki zafer bayramının 97. Yıl dönümünde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi minnetle ve saygıyla anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Yaşasın adalet, Yaşasın tam bağımsız Türkiye, Yaşasın halkların kardeşliği, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.”

Bu haber 957 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN POLAT, AK PARTİYİ TOPARLADI
BAŞKAN POLAT, AK PARTİYİ TOPARLADI
POSOF VE ÇILDIR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ
POSOF VE ÇILDIR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ