Reklam
Damal ve Çıldır açıklandı, Göle ertelendi!

Damal ve Çıldır açıklandı, Göle ertelendi!

Ardahan Merkez, İlçe ve Köylerde düzenlenen festival ve şenliklerin tarihleri belli oldu. Göle Ulusal Kaşar Festivali ise yer altı çalışmaları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

08 Temmuz 2018 - 21:38

ATATÜRK'ÜN İZİNDE GÖLGESİNDE DAMAL FESTİVALİ 14 TEMMUZ’DA

Ardahan Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri Atatürk'ün İzinde Gölgesinde Damal Festivalinin 22’cisini bu yıl 14 Temmuz 2018 tarihinde yapılacağını duyurdu. Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, bu yıl havaların yağışlı geçmesi dolayısıyla gölgeyi geç gördüklerini anlattı. Bundan sonra gelenlerin silueti rahatlıkla izleyebileceğini dile getiren Önal, "Her yıl olduğu gibi bu yılda şenlikler düzenlenecek. Amaç, Atatürk'ü dünyaya tanıtmak, bu doğa mucizesiyle bölgeye turist çekmek. 14 Temmuzda  bu yıl şenliklerin 22'incisini düzenleyeceğiz" dedi.

ULUSLARARASI ÇILDIR GÖL FESTİVALİ VE AŞIKŞENLİK ANMA PANELİ 22 TEMMUZ’DA

Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu 22 Temmuz 2018 pazar günü yapılacak olan 17. Uluslararası Çıldır Göl Festivali ve Aşıkşenlik Anma Paneline tüm hemşehrilerimiz davet etti.

Başkan Azizoğlu yaptığı açıklamada, "22 Temmuz 2018 pazar günü Açkale adasında düzenleyeceğimiz Uluslar arası Çıldır Göl Festivali ve Aşıkşenlik Anma Paneline tüm hemşerilerimizi bir arada görmek bizleri onurlandıracaktır. İlçemizin önemli bir değeri olan Aşıkşenlik´in ‘Can Kurban Olsun Çıldır´a edep erkan ordadır’ sözünün anlam ve önemiyle yılda bir defada olsa gurbette yaşayan, hemşehrilerimizin 22 Temmuz’da ilçemize gelerek doğal güzelliği ile Doğu Anadolu bölgesine ihtişam katan gölümüzü ziyaret etmeleri ilçemiz ve değerlerimiz açısından büyük önem arz etmektedir. Bu duygularla tüm hemşerilerimizin katılım göstererek baba ocağını ziyaret etmelerini temenni ediyorum" dedi.

GÖLE FESTİVALİ ERTELENDİ

Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, Göle Uluslar arası Kaşar Festivali ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan İsmailoğlu, “İlçemizdeki alt ve üst yapı çalışmaları sebebiyle festivalimiz ileri bir tarihe ertelenmiştir. Festival tarihi en kısa zamanda sitemizden duyurulacaktır” dedi.

Geçtiğimiz yıl 8 Temmuz'da yapılan 20. Göle Ulusal Kaşar ve Kültür Festivali'nin ileri bir tarihe ertelendiğini aktaran Başkan İsmailoğlu, bir taraftan alt yapı çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan da kent merkezinde üstyapı çalışmalarını bitirmek için yoğun bir çalışma sürdürüyor.

Bu haber 2165 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Gündoğdu’nun adaylığı düşürüldü
Adnan Gündoğdu’nun adaylığı düşürüldü
Milletvekili Atalay: Göle kaledir, yıkılmaz
Milletvekili Atalay: Göle kaledir, yıkılmaz