Reklam
CHP’nin 100 adayı bugün belli oluyor

CHP’nin 100 adayı bugün belli oluyor

24 Ekim 2018 - 11:57

CHP Parti Meclisi toplantısında üzerinde görüş birliğine varılan 100 başkan adayının isminin netleşeceği öğrenildi.

CHP'de bugün yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısında bazı seçim bölgelerinde aday belirleme yöntemine ilişkin karar alınacak.

PM'de üzerinde tam mutabakat sağlanan 100 adayın da netleşeceği belirtildi.

Toplantıda seçim çevrelerinde önseçim, merkez yoklaması, eğilim gibi yöntemlerden hangisinin kullanılarak aday belirleneceği konusu da masaya yatırılacak. Milletvekillerinin belediye başkan adayı gösterilmemesi yönündeki talepler de toplantıda değerlendirilecek.

ÖN SEÇİM TARTIŞMASI

PM içinde ön seçim konusunda farklı görüşler dile getiriliyor. Parti içerisinde ön seçimin sağlıklı sonuç vermediğini savunanlar bulunuyor. Tartışmalı kentlerde aday belirleme yöntemi olarak parti örgütüne yönelik eğilim yoklaması ve vatandaşlar arasında ise anket uygulaması yapılarak adayın belirlenmesi görüşü öne çıkıyor. Toplantıda MHP ve AKP'nin yerel seçimlerde yapacağı ittifakı sonlandırmasının yansımaları da ele alınacak.

FARUK DEMİR ARDAHAN'DAN ADAY ADAYI 

TÜRK Halk Müziği sanatçısı Faruk Demir, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde CHP'nin Ardahan Belediye Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. DSP eski Milletvekili Faruk Demir adaylığıyla ilgili şunları kaydetti: “Kazanan Ardahan olacak. Ardahan'ın topyekun kalkınması için kaynakları harekete geçirecek bir anlayışla hareket edeceğiz. Eğitimde, sağlıkta, turizmde ve sanayide yatırımları ilimize çekeceğiz.”

CHP’NİN ADAYI ÇILDIR’DA MÜLAZİM KARAÇAY OLDU

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Çıldır Belediye Başkanı adayı açıklandı. Kapatılan Aşıkşenlik Beldesinin eski başkanı Mülazim Karaçay, CHP’nin Çıldır Belediye Başkanı adayı oldu. CHP, Çıldır Belediye Başkanlığı için adayını, aday aday süreci olmadan tamamladı. Parti, uzun bir dönemdir CHP’de siyaset yapan ve Aşıkşenlik Beldesinin eski başkanlarından olan Mülazim Karaçay ile seçime girme kararı aldı. İlçe Başkanı Nevzat Şirin, İl Başkanı Yalçın Taştan ve partililerin katılımıyla partinin ilçe başkanlığı binasında önceki gün yapılan toplantıda, Çıldır Belediye Başkanlığına Mülazim Karaçay’la gireceklerini açıkladı.

Bu haber 1247 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖPRÜLÜ BELEDİYESİ, KORONAYA MEYDAN OKUDU
KÖPRÜLÜ BELEDİYESİ, KORONAYA MEYDAN OKUDU
BAŞKAN BOZKURT, SAĞLIKÇILARI UNUTMADI
BAŞKAN BOZKURT, SAĞLIKÇILARI UNUTMADI