Reklam
CHP’den Ardahan’a büyük çıkarma

CHP’den Ardahan'a büyük çıkarma

07 Temmuz 2019 - 23:05

Hanak ve Damal ilçelerinde düzenlenen festival ve etkinliklere katılmak için Ardahan’a gelen İstanbul heyeti, CHP Ardahan İl başkanlığını ziyaret ettiler.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP 22.23 ve 24 Dönem Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan belediye Başkanı Faruk Demir, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Sancaktepe Belediye Başkan adayı Özgen Nama, CHP eğitmeni Derya Şentürk ve bazı partilileri İl Binasında karşılayan CHP Ardahan İl başkanı Yalçın Taştan, 31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler seçiminde başarılı olan partisinin Belediye başkanlarını kutladı.

Hanak ve Damal ilçelerinde üç gündür devam eden festival ve etkinliklere yoğun bir katılımın olduğunu açıklayan Başkan Taştan, “Değerli yazarımız Ardahan’ın yetiştirdiği Ümit Kaftancıoğlu’nu anma panelini gerçekleştirdik. Değerli misafirlerimizde katıldılar. Dün bildiğiniz gibi Hanak ilçemizde Aşık Mazlumi Anma Şenliklerine katıldık ve burada kısa bir tanıtım toplantısı yapacağız” dedi.  

TAŞTAN: 13 BİN OY YETMEDİ 800 BİN OY FARKLA TAÇLANDIRDIK

Son iki yıldır seçimdeyiz diyen Taştan: “2018 referandumu arkasından 24 Haziran genel seçimleri ve hemen arkasından 31 Mart yerel seçimlerini gerçekleştirdik. Bu süreçte partimiz ve Türkiye’de çok şey gelişti, bu süreçte yürüttüğümüz politikalardan aldığımız sonuçlarda çok büyük emeği olan sayın genel başkanıma izlediği stratejiden dolayı bu halkları bir araya getirmesi ve bir halk ittifakının oluşmasına katkı sunduğundan dolayı kendisine teşekkür ediyorum.

31 MART GECESİ İLK KIRMIZI OLAN İL ARDAHAN OLMUŞTUR

Yürütülen strateji ve politikalardan 31 Mart’ta Ardahan’da olmak üzere bütün Türkiye’de gerçekten bir demokrasi cephesinin kurulmasının ilk adımlarının atılması bu anlamda çok önemlidir. Türkiye’de de bir ilk gerçekleşmiştir. Bunu gerçekleştiren illerden biriside hepinizin katkısıyla gurbetteki olan hemşerilerimizde dahil olmak üzere Ardahan’da gerçekleştirdik. 31 Mart gecesi ilk kırmızı olan il Ardahan olmuştur. Bütün Ardahanlılara bütün hemşerilerime katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum, bu çok önemli bir mihenk taşıdır. İstanbul seçimlerini iptal ettiler ve yenilenmesine karar verdiler işte orada da gördük ki yine demokrasi güçlerinin ve halkların kardeşliği öne çıktı o seçimi de 13 bin oy yetmedi 800 bin oy farkla taçlandırdık, herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

GÜRSEL EROL: ŞİMDİ UĞRAYACAĞIMIZ BİR BELEDİYEMİZ VAR

Ardahan’a bu defa gelişimiz biraz keyifli oldu diyen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “nedeni eskiden belediyeye uğramadan transit geçerdik ama şimdi uğrayacağımız bir belediyemiz var. 25 yıl aradan sonra gerçekten Ardahan Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi tarafından alınması ve birde Faruk kardeşim tarafından alınması belediye başkanı olması benim için çok anlamlı oldu.

ARDAHAN ÖRNEK BİR MODEL OLABİLİR BU MODEL ÇEVRE İLLERİ DE ETKİLEYEBİLİR

Faruk Demir’in Ardahan Belediye Başkanlığını almasının yetenekleri, becerisi, bilgisi, vizyonu ve bu kentin değerlerine yeni değerler katarak bu bölgede yaratacağı belediyecilik anlayışı, yine sosyal demokrat belediyeciliği ve Cumhuriyet Halk Partisinin belediyecilik anlayışını bütün bölgeye yayacağına inanıyorum. Ardahan örnek bir model olabilir bu model çevre illeri de etkileyebilir. Bu anlamda sizlerin bütün emeğinize katkılarınıza teşekkür ederim. 31 Mart sürecinde her şey çok güzel olacak dedik her şey çok güzel oldu ve her şey çok güzel olmaya da devam edecek, buda bizim elimizde. Biz bunu yapmalıyız seçilen belediye başkanlarımız gerçekten halkla bütünleşerek kentlerin sorunlarını çözerek sosyal belediyecilik anlayışının farklılıklarını yansıtarak kendi yarattıkları bilgi ile belediyecilik anlayışı ile birer örnek model ortaya koymalıdırlar. Biz milletvekilleri önümüzdeki süreçle ilgili seferberlik dönemleri başlatarak kendimizi bir daha seçtirmek için değil, Cumhuriyet Halk Partisine yeni milletvekilleri nasıl seçtirebiliriz Cumhuriyet Halk Partisine iktidarın yolunu nasıl açabiliriz, bunu düşünerek bireysel düşünmekten daha çok partinin geleceği ile ilgili ülkenin geleceği ile ilgili sorumluluklar almalıyız.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ VE İMAMOĞLU FARKI

Cumhuriyet Halk Partisinin tarihinde 12 Eylülden sonra çok ciddi iki tane süreçle karşılaştı. Bunlardan birincisi Sayın Genel Başkanımızın önderliğinde yaptığımız adalet yürüyüşü ve 31 Mart sonrası Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul idaresinin gaspından sonra uzun yıllar unuttuğumuz yoldaşlık dayanışmasını yeniden hatırladık. Yani herkes parti içindeki meseleleri beklentilerini bir tarafa bırakarak ilçe örgütleri, il örgütleri, belediye başkanları, genel merkez, Milletvekilleri bir yoldaşlık anlayışı ile İstanbul seçimlerinin yeniden kazanılmasına katkı sundular. Bunun da davam etmesi lazım.  Eğer bir partinin temel değerlerinde yoldaşlık kavramı yeniden canlanmışsa ve dava adamlığı ile hareket eden bir anlayış yerleşmişse bunun sonu bizi iktidara taşır diye düşünüyorum ve Türkiye’nin geleceği Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarından geçer.  

SİYASETÇİLERİN BİREYSEL BEKLENTİLERİ DEĞİL TOPLUMUN BEKLENTİLERİNE YÖNELİM

Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarı da siyasetçilerin bireysel beklentilerinden değil toplumun beklentilerine yönelik olması lazım. Ardahan kimliğiyle siyaset yapmayan ama bu topraklarda doğup büyüyen ve yaşamını değişik kentlerde devam ettiren ama siyasete de dahil olmuş hemşerileriniz hepsiyle de ayrı ayrı gurur duyuyoruz. Üstlendikleri sorumlulukla siyasi görevlerle partimizin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerini yaşatan anlayış nedeniyle hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.  

MUAMMER KESKİN, KÜLTÜRÜMÜZÜ HİÇBİR ZAMAN KAYBETMEDİK

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ise, Ardahan’ın kendi hayatında çok önemli bir yeri olduğunu, çocukluğunun Ardahan’da geçtiğini söyledi.

Keskin, “Bende içinizden biriyim, Yalçın ve Ensar beyle aynı dönemin çocuklarıyız. Biz yöremizi ve kültürümüzü hiçbir zaman kaybetmedik ve yaşatılması içinde ciddi mücadeleler verdik. Ardahanlı hemşerilerimden ziyade Gürsel Erol’a çok teşekkür ediyorum bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı ve her zaman yanımızda yer aldı. Ardahanlı olmaktan mutluluk duyuyorum ve Ardahan’ı çok seviyorum” dedi.

ÖĞÜT’TEN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

CHP 22.23 ve 24 Dönem Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt ise 23 Haziran seçimleri ardından Cumhuriyet Halk Partisi için iktidar yolunun açıldığına dikkat çekerek, tüm partilileri birlik ve beraberlik için hareket etmesini istedi. Kazanılan hakların kolay kazanılmadığına vurgu yapan Öğüt, emeğin kutsal olduğunu, 31 Mart ve 23 Haziran Seçimlerinin Türk siyasi tarihine damga vurduğunu söyledi.

BAŞKAN DEMİR, 10 YILLIK BİR PERSPEKTİF ÇİZDİK

31 Mart’ın bir final değil yeni bir başlangıç olacağını düşünüyorum diyen Ardahan belediye başkanı Faruk Demir,  Ardahan için 10 yıllık bir perspektif çizdiklerini, 10 yıl sonrada Ardahan’da sosyal demokrat belediyeciliği için gerekli alt yapıyı oluşturup, üretim ve istihdamı hedefleyen çalışmaların olacağını söyledi.

ARDAHAN’IN BİR MARKASI OLMASI LAZIM

Demir: “Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın, özellikle sizlerden bir şey rica edeceğim. Paris’te Fransızlar 1800’lerde Eyfel Kulesini yapmışlar ekmek üretmiyor, peynir üretmiyor, teknolojiye ayak uydurmuyor. Ama burada bir şehir var gidelim deniyor onun için dün şehrimizi konuklarımızla gezerken Ardahan’ın bir markasının olması lazım. Ardahan’a niye gelsin insanlar, Safranbolu ve Beypazarı’nı görmeye giden insanlar niçin gidiyorlar. Ardahan’ı Ardahan yapan birkaç örneği öne çıkartacağız ki ya şu Ardahan’a bizde gidelim, şu Ardahan'ı da bir görelim dedirtmemiz lazım. Şu an yerel ürünler çarşısı projesi üzerinde çalışıyoruz.

BELEDİYEDE ÇOK BÜYÜK BİR TAHRİBAT VAR, ÇOK BÜYÜK İDARİ VE MALİ DİSİPLİNSİZLİK VAR

Sevgili örgütümüz ve yoldaşlarımızdan bir ricam var, bize biraz zaman tanınmasını istiyorum. Devir aldığımız Belediyede çok büyük bir tahribat var, çok büyük idari ve mali disiplinsizlik var bunların hepsini gidereceğiz ama bir buçuk iki sene sonra artık farklı bir Ardahan ile karşılaşacağız. Tabi ki herkese iş bulmak gibi bir zorunluluğumuzda var, sadece klasik anlamda belediye başkanlığını yapmayacağız. Kendi markalarımızı yaratarak iş ve istihdama soyunacağız. Bunların hepsi sabahtan akşama olmuyor, bundan sonra Ardahan’da çocuk doğumundan ölümüne kadar akla ilk gelecek yer belediye olmasını sağlayıncaya kadar 7 gün 24 saat çalışacağız.

ARDAHAN’IN ÜZERİNDEN TÜRKİYE’Yİ VE DOĞU ANADOLU’YU DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

İlk önce akla belediye gelecek, bu şehrin gerçek sahibi belediyedir ve belediye başkanı da dertlere derman olmak için vardır asla yakınmıyoruz asla yılmıyoruz. Bırakılan borcu aldığımız pozisyonu biliyorsunuz ama biz bunları bilerek girdik bu işe, eğer Mustafa Kemal Atatürk’e inanıyorsan Mustafa Kemal Atatürk Osmanlının dış güçlere birikmiş borçları ödedi. Biz daha düne kadar dünyanın 17’inci büyük ekonomisine sahiptik. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet sayesinde bu günlere gelmişiz. Ama bugün dünyanın en büyük 17 büyük ekonomisini 17 yıldır iktidarda bulunanlar maalesef 15 ya da 13’e getireceklerine 20’lere kadar düşürmüşlerdir, bu gidişat böyle giderse 20’ninde dışında kalacağız. Onun için Atatürk ilke ve devrimlerine geri dönmeden bu cumhuriyeti çağdaş dünyada var ettirmemiz ve sürdürebilmemiz mümkün değil. Biz görevimizin başındayız, Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum çok güzel uyum içerisinde çalışıyoruz. Ardahan’ı dönüştüreceğiz Ardahan’ın üzerinden Türkiye’yi ve Doğu Anadolu’yu dönüştüreceğiz. Her yer Ardahan olsun sloganıyla bir sonraki seçime Cumhuriyet Halk Partisi ve genel başkanımız bunu görecektir. Saygı ve sevgilerimi sunuyor teşekkür ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

BAL FESTİVALİ, 2-3 AĞUSTOS’TA

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Ardahan Bal Festivalinin 2-3 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını ve hazırlık çalışmalarına başlandığını söyledi. Başkan Demir,  geniş kapsamlı ve tüm kültürlerin içinde yer alacağı büyük bir festival gerçekleştireceklerini belirterek, Bal Festivali’nin tüm Türkiye’de duyulacağını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından CHP heyeti daha sonra Ardahan'ın Damal ilçesindeki Karadağlar'ın eteğinde her yıl Atatürk silueti oluşması dolayısıyla yapılan "Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri’ne katılmak için parti binasından ayrıldılar.

Bu haber 1236 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİFTÇİLERE MÜJDE
ÇİFTÇİLERE MÜJDE
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ
KÖPRÜLÜ’DE İMAR SEVİNCİ