Reklam
CHP’de gündem İstanbul seçimleri

CHP’de gündem İstanbul seçimleri

10 Haziran 2019 - 17:59
Reklam

CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, Belediye Başkanı Faruk Demir, İlçe Belediye Başkanları ve  İlçe Başkanları partililerle bayramlaştı.

Taştan ve Demir, parti il binasında partililerle bayram dolayısıyla bir araya gelerek, partililerin tek tek bayramını kutladı.

Burada bir açıklamada bulunan İl Başkanı Yalçın Taştan, burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti: " Hepimizin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Biliyorsunuz 23 Haziran’da İstanbul seçimi var. Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı seçimi elinden aldılar. Haksız ve hukuksuz kararlarla seçimi yenileme yöntemine gittiler. Ardahan İl örgütü olarak ilk görevimiz İstanbul’da tanığımız akrabamız varsa hepsini harekete geçirip İmamoğlu’nun elinden gasp edilen hakkını iade etmektir. Bunun için bayramdan sonra İstanbul’a çıkarma yapacağız. Oradaki Ardahanlı hemşerimizle bir araya gelip bir kez daha İmamoğlu’nun yanında durmaları için destek isteyeceğiz. CHP, bu ülkede demokrasinin teminatıdır. Karşımızda diktatörlüğü cumhuriyete dayatan bir anlayış var. Bu yönetim anlayışına karşı halkımız el ele vererek hükümetin bu hukuksuz uygulamalarına son vermelidir. Ekrem İmamoğlu bu ülkenin seçilmiş Belediye Başkanıdır. Hakkını yedirtmeyeceğiz, kimsenin de hakkını yemeyeceğiz. Er ya da geç hak yerini bulacaktır. Her şey çok güzel olacak” dedi.

İSTANBUL’U DAHA BÜYÜK FARKLA KAZANACAĞIZ

Bayramlaşma programında bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Faruk Demir, “Herkesin bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Seçimlerde Ardahan’da başarılı olduk, önümüzde artık İstanbul seçimleri var. Gasp edilen bir hakkı İstanbul seçmeni tekrar üzerine düşeni yaparak iade edecektir. Tekrarlanan seçimlerde hakkı gasp edilen adaylara vatandaş daha fazla sahip çıkmaktadır. Bunun örneğini Denizli’nin Honaz İlçesinde yaşadık. CHP’nin az bir oy farkıyla kazandığı seçimin iptal edilmesinin ardından tekrar seçim yapıldı. 8 oyla kazanılan seçimin tekrarından CHP bu sefer, bin oy farkla AKP adayının önünde seçimi kazandı. İstanbul’da da 2 parti yarışıyor. Göreceksiniz İmamoğlu çok daha büyük bir farkla seçimi kazanacaktır” dedi.

5-6 AY SONRA PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Ardahan Belediyesiyle ilgili neler yapabilecekleri konusuna da değinen Başkan Demir, “ Biz Ardahan Belediyesine talip olurken sorunları biliyorduk, şimdi bir borç enkazıyla karşı karşıyayız. Ama bu borcun üstesinden geleceğiz. 5-6 ay gibi bir toparlanma sürecinden sonra projelerimizi yavaş yavaş hayata geçireceğiz. 5 yıl sonra herkes çok farklı bir Ardahan görecektir. Bazıları iktidar belediyesi değil, yatırım gelmez diyor. Arkadaşlar Belediyecilik yaratıcılıktır. Bizlerde Belediye Meclis üyelerimizle birlikte bu işin üstesinden geleceğiz” diye konuştu.  

Bu haber 2131 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Burak75
    5 ay önce
    Dikdatörlük arıyorsan önce kendi partinin geömişine bakacaksın.. Dikdatörlüğün oldugu ülkede sen mümkün mü bunu diline dolayasın.. Adamın birtarafından kan alırlar kan...szn tek derdiniz oy çalmanızın ortaya çıkması. Daha ben türküm yada rumum diyemeyen bir kuklaya değil istanbul mahalle teslim edilmez..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ
TEŞEKKÜRLER TÜRKAN DELİ