Reklam
Reklam
Reklam
Çetin; Amacım sorunlara dikkat çekmektir!

Çetin; Amacım sorunlara dikkat çekmektir!

Bir kaç yıl önce sitem ettiğimiz, Ardahan'a sahip çıkılmıyor anlamında eleştirdiğimiz iş adamları, yavaş yavaş kendi doğdukları baba ocağına gelerek azda olsa katkı sunmak, Ardahan ve Ardahanlının sorunlarına eğilme yaklaşımı göstermeleri kamuoyunda olumlu karşılanıyor. 

12 Şubat 2018 - 11:31

Ardahan'da umut ettiğimiz gelişmeler bir bir yaşanmaya başlıyor. Ardahan'ı ziyaret eden ve çeşitli yatırımlar yapmak istediğini her platformda açıklayan Ardahan sevdalılarından Ardahan 23, 24 ve 25. Dönem Ak Parti Ardahan Milletvekili aday adayı Cavit Çetin, gazetemiz yöneticilerine çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

DUYARLI BİR TOPLUM OLMALIYIZ

Ardahan başta olmak üzere ilçelere ve köylere yapmış olduğu hizmetlerin yanı sıra sorunlara karşı duyarlılığıyla tanınan Çetin, “Ardahan’ın yarınları bu günden daha iyi olacak. Amacımız, düşünen, sorgulayan, yaratıcı, girişimci, yenilikçi, dünyaya açık, bilgiye-teknolojiye ve sanata ilgi duyan duyarlı bir Ardahanlı bireyler yetiştirmektir” diyerek şu açıklamalara yer verdi.

YEREL KALKINMA ÖNCELİĞİMİZ OLMALI

“Her geçen gün yaşanan sorunlar bizleri bir adım daha geri götürmektedir. Ülke genelinde yaşanan gelişmeler karşısında her il kendince atılım içersinde iken ilimiz durağanlığını devam ettirmekle kalmayıp her geçen gün daha da olumsuz gelişmelere maruz kalmaktadır. Bir dönemler bölgenin en önemli merkezlerinden ve geçiş akslarından iken hızla gelişen terk edilmişlik ve ilgisizlik bu günlere gelmemize neden olmuştur. İlimiz tarzı yerlerde kalkınma, merkezi yönetim temsilcilerimizin sahip olduğu vizyon ve sunduğu olanaklar ile doğru orantılıdır. Kendileri bir şey yapamıyorlarsa yapanlara olanak tanımak veya benzer şekilde olup da şimdi gelişen illerin gelişme modellerini dikkate alıp benzer modeller veya yapılabiliyorsa özgün modeller geliştirmekle yükümlüdürler. 

Bu yükümlülük ‘kart sahibi yakınımdır, ilgileniniz’ düzeyinde geçici veya şenliklerde boy göstermek gibi popülist tarzlarla değil, kalıcı ve stratejik ağırlıklı yöntemlerle gelişme eğilimleri ateşlenebilir. Bunun da yolu ilimizin olanaklarını çok iyi etüt edip buna uygun gelişme modelleri ile mümkündür” dedi.   

SINIR TİCARET MERKEZLERİ KURULMALIDIR

Ardahan son yılların en büyük talihsizliğini yaşıyor diyen Çetin: “İlimiz Ardahan, iktidarın nimetlerinden yeterince faydalanmadığı için çözüm bulması gereken ortak sorunlarımız rafta kalıyor. Bizleri TBMM’de temsil eden ve şu ana kadar ellerinde bir projeleri bulunmayan siyasetçiler halkımızı oyalamaktadır. Ardahan’ın kurtuluşu Sınır kapılarına bağlı olup, sınır ticaret merkezlerinin kurulması için elimizi çabuk tutmamız lazım. Ardahan ilimizin sorunlarına eğilen, çözüm bulmak için arayış içerisinde olan iş adamlarımızın kalıcı yatırımları söz konusu olması için, idareciler başta olmak üzere, siyasi gücün mutlaka özel sektörle birlikte el ele vererek ortak proje çalışması yapması gerekir. Bu projelerin gerçekleşmesi içinde, Ardahan’ı seçimden seçime hatırlayan, amacı ve niyeti sadece milletvekili sultasına kavuşmak için sözde Ardahanlıyım deyip sizlere iş, aş ve fabrika açacağım diyerek güzelim insanlarımızın verdikleri oylarını sandığa gömerek 5 yıl daha geriye götürerek hiçbir çalışma ve yatırım yapmadan kaderlerine terk ettirmek onların makûs talihiyle oynamak üzüntü vericidir” dedi.  

GENÇ NÜFUSUMUZ BİR AVANTAJDIR

Ardahan ilimizin sorunlarını ve yapılması düşünülen çözümleri masaya yatırırken, genç ve dinamik nüfusumuzun bir avantaj faktörüne dönüşmesi, çocuklarımızın ve her yaştaki vatandaşlarımızın okul öncesi, okul sırası ve okul sonrasında sürekli eğitilmesiyle mümkün olacağını anladık diye Çetin; “Yine eğitimdeki temel amacımız, düşünen, sorgulayan, yaratıcı, girişimci, yenilikçi, dünyaya açık, bilgiye-teknolojiye ve sanata ilgi duyan duyarlı bir Ardahanlı bireyler yetiştirmektir. Girişimci ve vasıflı kişilere iş olanakları yaratmak, teknoloji transferine yardımcı olmak ve yüksek iş girdisi sağlamak üzere il dışında bulunan kendi hemşerileri-mizin sermayelerini Ardahan ilimizin çeşitli bölgelerine girişini özendirecek önlemler almaktır” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. 

Haber: Ardahan Haber/23 Şubat

Bu haber 656 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaymakam Gün: Disiplinli bir kent olacağız
Kaymakam Gün: Disiplinli bir kent olacağız
Gültekin, seçim manifestosunu açıkladı
Gültekin, seçim manifestosunu açıkladı