Reklam
Canan Kaftancıoğlu: "Bizler haram yemedik ki korkalım" 

Canan Kaftancıoğlu: "Bizler haram yemedik ki korkalım" 

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, "Bizler niye korkalım, bizler haram yemedik, bizler hırsızlık yapmadık, bizler mazlumun hakkını çalmadık" dedi. 

15 Nisan 2018 - 21:56 - Güncelleme: 15 Nisan 2018 - 22:03

Ümit kaftancıoğlu'nun ölümünün 38 yılı nedeniyle Ardahan'ın Hanak ilçesinde düzenlenen etkinliklere katılan Canan Kaftancıoğlu geceyi Ardahan'da geçirdi. Kaftancıoğlu daha sonra CHP Ardahan İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada gündeme dair açıklamalarda bulunan Kaftancıoğlu, "2019 seçimlerinde oylanacak olan şeyin aslında demokrasi mi diktatörlük mü ve onu oylayacağız" dedi.

Kaftancıoğlu, "Önümüzdeki süreçte hepimiz biliyoruz ki yerel ve genel seçimlerde oylanacak olan şey aslında kişiler değil. Oylanacak olan şey aslında demokrasi mi diktatörlük mü ve onu oylayacağız. Bizler hepimiz, Türkiye’nin 81 ilinde demokrasiden yani Cumhuriyet'ten yani Atatürk devrimlerinden yana olanlar ve diktatörlükten yana olunmaz ama diktatörün korkusuyla orada olmak zorunda olanlar arasında bir seçim gerçekleştireceğiz. Bizler Cumhuriyet Halk Patisinin yılmayan yorulmayan emekçileri olarak Türkiye toplumu hepimizden çok şey bekliyor. Diktatörler ve zalimler her zaman çok korkarlar. Çünkü korkulacak işleri yapanlar onlar olurlar. Ve tarih bize hep göstermiştir ki zalimler korktukça zulümleri artar. Bugünün Türkiye’sinde yaşadığımız gibi. Ve zulümleri arttıkça halkta bir korku duvarı oluşur. Ama biz şunu bildiğimizde ‘Zalimin zulmünün aslında onun korkusundan olduğunu’ bildiğimizde ve biz o korkunun üzerine inanarak ve doğru bir yerde durduğumuzu bilerek korkusuzca gittiğimizde tarih hep göstermiştir ki zalimler, Diktatörler hep kaybetmişlerdir. Bu hiç değişmez bir kuraldır ve ben kendi adıma bütün inancımı, bütün direncimi ve bütün gücümü buradan alıyorum" diye konuştu.

"Bizler haram yemedik ki korkalım" diyen Kaftancıoğlu, "Bizler niye korkalım, bizler haram yemedik, bizler hırsızlık yapmadık, bizler mazlumun hakkını çalmadık. Bizler geçmişte ne dediysek, geçmişte neyin mücadelesini verdiysek bugün de aynı mücadeleyi veriyoruz. O yüzden bu topraklarda korkması gerekenler korktuğu zaman asıl bu topraklarda bu halka karşı kim suç işlemiş ise, kim olursa olsun bizim yeniden tahsis edeceğimiz hukuk karşısında yargılandıkları zaman işte bu güzelim memleket, bu fakirliğini, yoksulluğunu, acısını yaşadığımız memleket hepimiz için yaşanabilir, nefes alınabilir bir Türkiye olacaktır" şeklinde konuştu.

ÜMİT KAFTANCIOĞLU ARDAHAN'DA ANILDI

Gazeteci-yazar Ümit Kaftancıoğlu memleketi Ardahan'da, Hanak Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı. Ümit Kaftancıoğlu, ölümünün 38. yılında, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya tarafından belediyeye ait düğün salonunda düzenlenen etkinlikle anıldı.

Etkinlikte CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, 21. Dönem Milletvekili Faruk Demir, Yazar Yaşar Seymen, yazar Kenan Karabağ, Ümit Kaftancıoğlu'nu anlattı.

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, "Ümit Kaftancıoğlu, yaşamı boyunca herkese ve her şeye yetişmiş ve faydası dokunmuştur bir değerdi. Ümit Kaftancıoğlu, büyük bir edebiyatçı ve çok yönlü bir insandı. Ne mutlu bizlere ki ölümünden 38 yıl sonra bile Ümit Kaftancıoğlu'nun izinden gidiyoruz. Müzik dinliyoruz ve bir konferansta birlikteyiz. Bugüne kadar onu tanıyıp da ondan etkilenmeyen bir insan görmedim. Herkese ve her şeye yetişmiş ve faydası dokunmuştur. Kaftancıoğlu'nun memleketinden gelip de İstanbul'da onun yanına gitmeyen yoktur. Her zaman yöresine ve hemşehrilerine sahip çıkmıştır. Kısacık yaşamında halkını mutlu etmek için mücadele etmiş ve doğru bildiğini söylemekten de geri kalmamıştır. ve bu uğurda da birçok aydınımız gibi ölümü göze almıştır. Kaftancıoğlu ve onun şahsında aydınlık bir Türkiye uğruna yitirdiğimiz bütün değerlerimizi saygıyla anıyorum" şeklinde konuştu.

Bu haber 2073 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göle’de CHP, Halil Aras’la bir adım önde
Göle’de CHP, Halil Aras’la bir adım önde
Hanak’ta Necat Tuna heyecanı
Hanak’ta Necat Tuna heyecanı