Reklam
Buzağı desteklemeleri için son gün 1 Temmuz

Buzağı desteklemeleri için son gün 1 Temmuz

17 Haziran 2019 - 14:03
Reklam

Ardahan Tarım İl Müdürlüğü Yetkilileri, buzağı desteklemesi için, ikinci dönem başvuruların alınmaya başladığını duyurdu. 2018 buzağı başvurularının haziran ayında biteceğini açıklayan Müdürlük Yetkilileri,  başvuru yapmayan yetiştiricilerin İl Müdürlüğüne başvuru yapmaları gerektiğini bildirdi. 

2018 yılında doğan, doğduğu işletmede 4 ay 120 gün kalmış, şap ve sadece dişilere olmak üzere brusella aşıları yapılmış olan buzağılara 350-550 TL arası destekleme ödemesi yapılacağını açıklayan Yetkililer, bu kapsamında ilk başvuru döneminin 2 Temmuz - 31 Ağustos 2018 tarihleri arasında kabul edildiğini aktardı. 
 İkinci başvuru döneminin 2 Mayıs- 1 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacağını, ilk dönemde başvuru yapan yetiştiricilerin tekrar başvuru yapmalarına gerek olmadığını beyan eden Yetkililer, “Başvuru dönemleri dışında başvuru kabul edilmeyeceği için yetiştiricilerimizin mağdur olmaması için en geç 1 Temmuz mesai bitimine kadar başvurularını yapmaları önem taşımaktadır" ifadelerine yer verdiler.   
 

Bu haber 951 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ELEKTRİK BORCUNA KIZDI, KENDİNİ YAKTI!
ELEKTRİK BORCUNA KIZDI, KENDİNİ YAKTI!
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR
GENÇ PARTİ, POSOF VE SINIRA ÖNEM VERİYOR