Reklam
Buldan, Herkes elini vicdanına koymalı!’

Buldan, Herkes elini vicdanına koymalı!'

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Ardahan'da halkla buluştu.

01 Haziran 2018 - 15:48 - Güncelleme: 01 Haziran 2018 - 17:01

Sabah saatlerinde onlarca araçlık konvoyla Kars Harakani Havaalanı'nda karşılanan Buldan, buradan Ardahan'a geçti. 

HDP Ardahan İl Başkanı Ergün Koç’un alana toplanan halkı selamlaması ardından uzun süredir tutuklu bulunan HDP 1. Sıra Milletvekili Adayı Dr. Taşkın Aktaş ile HDP 2. Sıra Adayı Öztürk Polat da birer konuşma yaptılar.

HDP Ardahan İl Başkanlığı binası önünde toplanan halka ilk olarak önceki gün cezaevinden tahliye olan Ardahan milletvekili adayı Dr.Taşkın Aktaş seslendi.

Aktaş, “Bize ne yaparlarsa yapsınlar biz bu davadan vazgeçemeyeceğiz. Bizim bu davamız halk davasıdır.  7 Haziran'ı unutmayın. Haziran ayı bize iyi gelir ve bu Haziran'da iyi gelecektir” dedi. 

Daha sonra konuşan HDP Eş Genel Başkanı Buldan, seçim çalışmalarına başladıklarını ve gezilmedik, halka ulaşılmadık bir yer bırakmayacaklarını söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Biz Halkların Demokratik Partisi (HDP) olarak bu ülkenin umuduyuz, bu ülkenin güvencesiyiz" dedi.

Buldan, PTT Meydanı'nda seçim otobüsü üzerinden halka hitaben yaptığı konuşmada, Ardahan'da Ardahanlılar ile birlikte olmaktan büyük gurur ve onur duyduğunu söyledi.

Tutuklu bulunduğu Sincan Cezaevinden tahliye edilen HDP Ardahan adayı Taşkın Aktaş ve Öztürk Polat ile birlikte halka seslenen Pervin Buldan, Van'a kadar sürecek serhat gezilerinin bugün Ardahan'dan başladığını anlattı.

HDP Eş Genel Başkanı Buldan, "Biz HDP olarak bu ülkenin umuduyuz, bu ülkenin güvencesiyiz. Bu ülkenin barış, demokrasi, insan hakları, adalet için mücadele etmiş bütün kesimlerinin 24 Haziran'da kararlılıkla HDP'yi sahipleneceğini biliyoruz. Çünkü bu ülkede artık herkes tek umut olarak HDP'yi görüyor" ifadelerini kullandı.

Buldan, şimdiye kadar vaat ettiği hiçbir şeyi yerine getirmeyen bir iktidarın karşılarında olduğunu öne sürerek, Ardahan halkının iktidara gerekli dersi vereceğini savundu.

BURADAN AYM'YE SESLENİYORUZ. NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması için Anayasa Mahkemesine (AYM) yaptıkları başvurunun henüz sonuçlanmadığını anımsatan Buldan, "Buradan AYM'ye sesleniyoruz. Neyi bekliyorsunuz, Selahattin Demirtaş'ın özgürlüğüne kavuşması için kendi içtihat’ınızı neden uygulamıyorsunuz, siz bir cumhurbaşkanı adayının halkıyla temas etmesinden neden korkuyorsunuz?" diye konuştu.

Buldan, sahada hiçbir partiyi görmediklerini söyleyerek, Türkiye'nin her noktasında sahada sadece HDP'nin olduğunu anlattı.

Herkesin birlikte yaşayacağı bir Türkiye'yi vaat ettiklerini dile getiren Buldan, şunları kaydetti: "Artık insanlarımızın ölmediği, annelerimizin gözyaşı dökmediği, gençlerimizin, çocuklarımızın toprağın altına düşmediği bir Türkiye vaat ediyoruz. İşte bütün bunlar 24 Haziran tarihinden sonra güçlü bir HDP ve cumhurbaşkanı Selahattin Demirtaş ile bu ülkeye gelecek."

BULDAN, ARDAHAN SORUNLARINA DA DEĞİNDİ

Ardahan’da sürekli tutuklanmalarının yaşadığını hatırlatan Buldan, “Ardahan halkı bu anlamda cezalandırılmak isteniyor. Ama görüyoruz ki Ardahan halkı geleceğine sahip çıkıyor.  24 Haziran'da cezaevlerinde olanlar çıkacak ve özgürlüklerine kavuşacaklar" diye konuştu. 

Buldan, "AKP söz verdiği şeyleri yaptı mı? Bakın Ardahan halkı sağlık sorunlarından kaynaklı buradan kalkıp Erzurum’a gitmek zorunda kalıyor. Esnafı bitiren, gençliği, kadını bitiren bu AKP hükümetine 24 Haziran tarihinde en güzel cevabı Ardahan halkı verecek” dedi.  

'HERKES ELİNİ VİCDANINA KOYMALI'

Herkesi elini vicdanına koyarak tercih yapmaya çağıran Buldan, "Bunlar HDP’yi baraj altında bırakmayı düşünüyorlar. HDP baraj altında kalırsa Ardahan’da iki vekil AKP’ye gidecek. Herkes bu bilinçle elini vicdanına koysun.  24 Haziran tarihi AKP’siz bir tarih olacaktır. Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle ve Alevisiyle Halkların kardeşliğini tesis edeceğiz” şeklinde konuştu    

Halk buluşmasına Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkan Yardımcısı Hacer Özdemir, HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen ile bölge illeri milletvekili adayları eşlik etti. 

Bu haber 2382 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK
ÖZEL ÖZEN: HALKIMIZ YERELDE KARDEŞ İTTİFAKI KURACAK
Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir
Gün, Öğrencilerimizin sayısal zekaları çok yüksektir