Reklam
Bu işte bir ihale var!

Bu işte bir ihale var!

03 Aralık 2018 - 22:01 - Güncelleme: 03 Aralık 2018 - 22:25
Reklam

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy tarafından kent merkezine kazandırılan kapalı otopark ihalesi yeterli katılımcı olmadığı gerekçe gösterilerek iptal edildi.

Otopark ihalesine katılan tek işadamı olan Mustafa Sural, İhale Komisyonu tarafından alınan kararla ihale başka bir tarihe ertelendi denilerek, Sural’ın ihaleyi almasına engel konulduğu ileri sürüldü.

Ardahan’da yaklaşık 10 kişiyi bünyesinde istihdam eden İş adamı Mustafa Sural, Ardahan Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kapalı Otopark ihalesine müracaat etti. İhale günü hazır bulunan Sural’a ‘Senden başka kimse ihaleye girmedi’ denilerek ihalenin iptal edildiği tebliğ edildi.

İhale ile ilgili bütün şartları yerine getirmesine rağmen ihalenin iptal edilmesinin tuhaf bir durum olduğunu söyleyen Sural, “850 Bin TL’lik açık ihale usulü ile yapılan ihaleye katılım sağladım. Benden başka kimse ihaleye katılmadığı için ihale başka bir tarihe ertelendi. Komisyonun ihaleyi erteleme gibi yetkisi var. Şunu ifade etmek istiyorum ki bu ihale Ardahanlının hakkıdır. Ardahan, dışarıdan gelip ihale alanların mekanı olmamalıdır. Yıllardır bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Dışarıdan tepeden inme getirilen sözde işadamı kılıklarına ihaleler verilerek sözde ‘saraylar’ yaptırılıyor. Sonra bu insanlar en ufak sıkıntılarında valizini toplayıp ortadan kayboluyorlar. Ardahan’da yapılan ihalelerde öncelik Ardahanlı işadamlarına verilmelidir ki göç dursun ve Ardahan’da istihdam artsın. Belki kanuni olarak herkese açık olabilir ama bizlerde çok iyi biliyoruz ki bir Ardahanlı gidip Erzurum ve Kars’ta, kolay kolay ihale alamaz. Maalesef bizi yönetenler dışarıdan getirdikleri sözde müteahhitlere iş vermek için büyük çaba harcıyorlar. Bunun önüne geçilmesi gerekmektedir. Ardahan belediyesi gerçekten güzel bir proje ortaya koyarak şehrimize bir otopark kazandırdı. Önümüzde hafta yapılacak olan 850 bin TL’lik bu ihalenin şeffaf bir şekilde yapılması gerektiğine inanıyorum. Bu ihalenin takipçisi olacağız. Hak eden kişinin bu ihaleyi almasından yanayım” dedi.

Ardahan Belediye Başkanlığı tarafından Kaptanpaşa Mahallesi Milli Egemenlik parkında bulunan kapalı otopark (tuvaletler ve oto yıkama) ile Kaptanpaşa Mahallesi AVM önündeki açık otoparkın 5+5 yıllığına kiraya verilmesi ihalesi; 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45.maddesi gereğince Açık İhale Usulü ile önümüzde hafta yapılacağı öğrenildi.

Bu haber 1119 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cahid
    6 ay önce
    Boş konuşmuş. Tek kişinin katıldığı ihaleyi iptal etmekten daha makul bir durum yok. Herkes de şov peşinde memlekette.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Göle’yi yasa boğan ölüm!
Göle’yi yasa boğan ölüm!
Ziraat Odasından önemli duyuru
Ziraat Odasından önemli duyuru